Політичні новини України та світу

Кремль роз’яснив причини, через які відмовився від мирних переговорів з Україною.

Росія нібито могла би погодитися на перемир'я, якби країни Заходу на час припинення вогню зобов'язалися припинити поставки зброї в Україну, цинічно заявив Дмитро Пєсков.

Країна-агресор Росія не має наміру укладати мирну угоду з Україною, оскільки, за словами речника Кремля Дмитра Пєскова, вона нібито "володіє стратегічною перевагою". Цю інформацію він озвучив в інтерв'ю Sky News у п'ятницю, 20 червня.

"Зараз ми маємо стратегічну перевагу. Чому ми повинні її втрачати? Ми не збираємося її втрачати. Ми йдемо далі. Ми просуваємося вперед і будемо продовжувати просуватися", - заявив він.

У цьому контексті Пєсков підкреслив, що Росія могла б розглянути можливість укладення перемир'я, якщо західні країни зобов'яжуться на час його дії припинити постачання зброї в Україну.

Відповідаючи на питання про готовність Москви взяти на себе такі зобов'язання, Пєсков зазначив: "Перемир'я передбачає зупинку дій. Проте США, як і Великобританія та Франція, не заявляють про припинення всіх постачань. Ось у чому полягає проблема".

У свою чергу керівник Центру протидії дезінформації (ЦПД) РНБО Андрій Коваленко написав у Телеграм, що заява Пєскова адресована не Україні, а західним партнерам, які не розуміють російську ментальність.

"Пєсков знову підкреслив, що його слова адресовані не стільки нам, скільки західним політикам, які не вловлюють суть російської ментальності, стверджуючи, що Росії не потрібне припинення вогню, оскільки вони прагнуть просуватися вперед на фронті," - додав він.

На думку Коваленка, Росія продовжує військові дії, оскільки для неї "формула сили" є єдиною зрозумілою стратегією. Вона не зупиниться, поки Захід не збільшить тиск на неї.

"На думку керівника ЦПД, для того щоб зупинити росіян, необхідно завдати їм болю, обмежити їхні економічні можливості, адже всі їхні ресурси наразі йдуть на військово-промисловий комплекс. Лише тоді стане можливим конструктивний діалог."

Коваленко наголосив, що логічні доводи не мають ефекту на росіян, оскільки їхня політика корениться в глибоких історичних та екзистенційних травмах, викликаних розпадом СРСР і втратою впливу. Як наслідок, "ці жахливі страждання вони виливають на поле бою у відчайдушний спосіб". Крім того, Росія залежить від підтримки Китаю та Північної Кореї і побоюється санкцій з боку США.

"При цьому, битва за Покровськ, чи набіги на Сумщині видаються за якісь "геополітичні зрушення", але глобально - це абсурд. Втім, росіяни не вважають це абсурдним. Повне нерозуміння Росії на Заході, на жаль, зберігається. Мені б дуже не хотілося, щоб Захід збагнув щодо важливості силових методів тільки після удару в Балтії", - резюмував він.

Нагадуємо, що 11 березня, в результаті консультацій із США, українська делегація прийняла рішення про негайне введення 30-денного перемир'я, за умови, що Росія також згодиться на цей крок. Відтоді минуло більше 100 днів.

В Кремле, в свою чергу, повідомили, що Володимир Путін нібито виступає за мир на Україні, проте для цього необхідно вирішити "безліч складних питань".

Читайте також