Конституційний суд Румунії не задовольнив скарги, пов'язані з висуненням кандидата у президенти проросійського політика Джорджеску.

Відмова була зумовлена формальними підставами.
Конституційний суд Румунії відхилив дві скарги стосовно повторного висування ультраправого політика Каліна Джорджеску кандидатом у президенти Румунії, повідомляє Digi24.
Одну зі скарг подали представники громадянського суспільства із закликом до КС переглянути прийнятність висування Джорджеску на таку посаду. Ще одну подав ректор Національного університету політичних студій та публічної адміністрації Ремус Прікопі, який наполягає на тому, що погляди Джорджеску є несумісними з демократичними цінностями.
Суд ухвалив рішення про відхилення обох скарг, оскільки вони не відповідали встановленим законодавством процедурним вимогам. Це сталося через те, що Центральне виборче бюро ще не дало своєї згоди на кандидатуру Джорджеску для участі у виборах, які заплановані на травень.
На території біля Конституційного Суду зібралися підтримувачі проросійського політика, які висловлювали свої думки під час розгляду скарг.
Центральне виборче бюро повинно ухвалити рішення про затвердження кандидатури Джорджеску в неділю, 9 березня. Тільки після цього судді Конституційного суду зможуть перейти до розгляду поданих скарг у суті.
Центрвиборчком отримав величезну кількість скарг щодо кандидатів на пост президента, які очікують на свою реєстрацію. Як повідомляє Digi24, станом на 16:00 до ЦВК надійшло приблизно 1500 звернень, заяв та доповідних записок. З них 1200 подані на ім'я Каліна Джорджеску, а близько 300 стосуються мера Бухареста Нікушора Дана. Обидва кандидати вже подали свої документи на реєстрацію. Завтра до них приєднається і представник демократичних сил Крін Антонеску, який також має надати свій пакет документів.
Минулого року в Румунії було анульовано результати першого туру президентських виборів через підозри у російському втручанні на підтримку Джорджеску. Інформація від спецслужб свідчила про те, що він отримав переваги завдяки недобросовісній кампанії в соціальних мережах, ймовірно, організованій Росією.