Політичні новини України та світу

Китайські барелі сприяють стабільності низького нафтового ринку в Азійсько-Тихоокеанській області.

Незважаючи на зменшення видобутку в Азійсько-Тихоокеанському регіоні, Китай зберігає свої позиції завдяки фінансовим вливанням та підтримці з боку держави.

Пропозиція нафти в країнах Азійсько-Тихоокеанського регіону, що не є частиною ОПЕК+, за останнє десятиліття зменшилася на 650 тисяч барелів на добу, і, згідно з прогнозами, очікується подальше зниження ще на 340 тисяч барелів на добу, досягнувши 6,4 мільйона барелів на добу до 2030 року. Основними причинами цього зниження є старіння нафтових родовищ, зміни в структурі власності та переорієнтація інвестицій на розбудову газового сектора. Однак у таких країнах, як Індонезія та Індія, вже відзначаються позитивні зміни завдяки проведеним реформам.

Високий рівень реінвестицій, ефективна розвідка нових родовищ та рішуча державна політика, спрямована на збільшення видобутку, допомогли країні протистояти світовим тенденціям зниження. Три провідні державні нафтогазові компанії – Sinopec, CNPC та CNOOC – значно збільшили свої інвестиції, що дозволило підвищити видобуток з 3,8 млн барелів на добу у 2018 році до 4,3 млн барелів на добу у 2024 році.

Китайські урядові П'ятирічні плани останніх років визначають амбітні енергетичні й кліматичні цілі, в яких акцент зроблено на енергетичну безпеку та розвиток викопного палива. У 15-му П'ятирічному плані (2026-2030 рр.) збереження щорічного обсягу видобутку нафти вище 4 млн барелів на добу залишається одним із ключових орієнтирів.

У звіті Міжнародного енергетичного агентства (IEA) прогнозується, що завдяки впровадженню нових морських проектів та бурінням на суші для оптимізації та розмежування родовищ, видобуток нафти в Китаї досягне 4,4 мільйона барелів на добу. Цей рівень залишиться стабільним протягом наступних трьох років, після чого, до кінця десятиліття, очікується зниження до 4,2 мільйона барелів на добу.

Читайте також