Політичні новини України та світу

Чи буде війна довгою? Основні коментарі Зеленського щодо мирних переговорів, бесіди з Трампом і системи Patriot.

Зеленський обмірковує варіанти зміни у складі команди.

На зустрічі учасників "коаліції охочих", що відбулася в Римі 10 липня, основною темою обговорення стало забезпечення фінансування для українських Сил оборони, а також підтримка виробництва озброєння, зокрема дронів і високоточної дальнобійної артилерії. Під час пресконференції президент Володимир Зеленський підсумував результати саміту та висловив важливі думки щодо війни та шляхів її вирішення.

"Телеграф" підготував ключові ідеї.

Після конструктивних переговорів із Дональдом Трампом Україна отримала позитивні сигнали щодо відновлення допомоги від Сполучених Штатів. "Тепер на рівні команд ми працюємо над тим, щоб в Україну все надходило вчасно. Про все це ми домовилися", - зазначив він.

Крім того, згідно з висловленнями політика, було укладено угоди щодо додаткових поставок потрібного озброєння, ракет та систем ППО.

Конфлікт може тривати довше, і це свідомий крок з боку Кремля. Зеленський зазначив, що інформація від українських і західних спецслужб вказує на те, що Володимир Путін має намір підтримувати війну: "Він не може без неї".

Додатково, керівник зазначив: "На даний момент переговори з Росією не відбудуться, оскільки ще тривають обміни, про які ми узгоджували раніше".

Президент під час пресконференції прокоментував нову тактику Росії щодо масованих атак дронами. За його словами, Москва має на меті масове виробництво і запуск 700-1000 дронів на добу: "Наші люди не висипаються. Путін такими ударами хоче дестабілізувати суспільство".

Відповідаючи на це, Україна розраховує на посилення підтримки від своїх міжнародних союзників, особливо в аспекті постачання дронів-перехоплювачів для забезпечення надійного захисту повітряного простору. Пізніше Зеленський підтвердив, що після вирішення питання з системами Patriot, загроза, пов'язана з балістичними ракетами, буде нейтралізована.

Разом із тим, зі слів високопосадовця, українські експерти підрахували, що Путін може витратити близько 300 мільярдів доларів на війну у 2026 році.

Водночас Зеленський обмірковує варіанти зміни у складі команди.: одним із варіантів є призначення міністра оборони Рустема Умєрова послом України в США. У разі реалізації цього рішення в уряді очікуються суттєві перестановки.

Український глава підкреслив, що більше 30 країн-партнерів взяли участь у саміті в рамках "коаліції бажаючих", і в ході конференції з відновлення України вже підготовлено близько 200 угод на загальну суму понад 10 мільярдів євро.

Також були представлені наступні ініціативи:

Раніше "Телеграф" інформував про те, що державний секретар США Марко Рубіо зустрівся з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим у рамках безпекового форуму АСЕАН, що проходив у Куала-Лумпурі. Ця зустріч, яка тривала близько години, стала платформою для обговорення різноманітних питань між сторонами.

Ми звернулися до міжнародних експертів, щоб зрозуміти, що саме криється за концепцією "нового підходу" до конфлікту в Україні, а також чи можна сподіватися на суттєві зміни чи просування в переговорах.

Читайте також