Політичні новини України та світу

"Легенди про те, що війни більше не існуватиме в історії": Дуда про помилку Європи, ядерний захист і "русскій мір"

Президент Польщі Анджей Дуда висловив думку, що Європа повинна стати достатньо сильною, аби мати можливість захистити себе від насильства в будь-яких загрозливих умовах. Він підкреслив, що головною помилкою європейських країн стало зниження їхніх військових можливостей. За його словами, настав час відмовитися від ілюзій про те, що війни більше не стануться, і перестати вірити в казки про кінець історії.

Цю інформацію він озвучив під час інтерв'ю для французького телеканалу LCI, яке згодом з'явилося на веб-сайті його офісу. Він переконаний, що цю помилку слід виправити, і в Європі необхідно створити систему стримування, щоб жодна країна не змогла вчинити агресію.

"Нам слід подолати ту помилку, яку зробила Європа, а саме — зменшила свою військову силу, що вплинуло на безпеку та потенціал стримування. Досить лише порівняти витрати на оборону Франції, Польщі та інших держав до і після завершення холодної війни, щоб зрозуміти стан наших військових та захисних можливостей на момент початку війни в Україні. Я вважаю, що ми вже пережили час, коли можна було стверджувати про кінець історії і вигадувати історії про те, що війни більше не будуть." — підкреслив він.

Дуда зазначив, що кожна країна-член Європейського Союзу повинна взяти на себе відповідальність за формування сучасної Європи так, щоб вона стала сильною і могла протистояти насильству.

"Це вказує на те, що ми повинні мати потужний захист, щоб уникнути нападів ззовні," - підкреслив він.

Президент Польщі також висловив свою думку щодо ініціативи франко-українського лідера Еммануеля Макрона, яка стосується розширення ядерної безпеки на території всієї Європи.

"Я з радістю погодився на пропозицію Еммануеля Макрона щодо розширення ядерної парасольки, оскільки це свідчить про відчуття відповідальності Франції за безпеку в Європі," - зазначив Дуда.

Також у нього запитали про думку щодо можливого відправлення європейського миротворчого контингенту в Україну після завершення бойових дій. На думку політика, таке рішення має бути ухвалене на саміті НАТО, проте Варшава може бути "звільнена" від відправлення військ в Україну.

Він зазначив, що Польща знаходиться в близькому сусідстві з Росією, тому "це, без сумніву, стане інструментом для російської пропаганди, що не сприятиме інтересам НАТО".

"По-друге, ми підтримуємо Україну 24 години на добу: територія Польщі є передатним ременем всієї допомоги Україні. У нас є одна автомагістраль, яка веде із Західної Європи до України, у нас є ширококолійна залізнична лінія, яка веде до України, у нас є міжнародний аеропорт, розташований найближче до кордону з Україною, завдяки якому як військові, так і гуманітарні вантажі з усього світу можуть досягати всіх куточків України. У нас постійно лунають сигнали тривоги, і літаки НАТО піднімаються в повітря для захисту неба, тому що росіяни порушують наш повітряний простір, російські ракети з'являються в нашому небі, і, на жаль, одна з них впала та вбила двох наших громадян", - додав Дуда.

Політик зазначив, що "Росія залишатиметься загрозою, поки буде продовжувати свою політику, яку ми визначаємо як російський імперіалізм". Ця політика проявляється у захопленні інших країн і народів, нав'язуванні своїх моделей життя, відомих під терміном "русскім міром", примусовому вивченні російської мови, прийнятті її традицій та релігії, окупації територій та експлуатації природних ресурсів.

"Росія завжди виконувала роль колоніальної держави, хоча її підходи до колонізації суттєво відрізнялися від методів західних країн. Вона колонізувала сусідні території, що призвело до розширення Радянського Союзу. Саме з цієї причини досі існує вислів, що Росія є в'язницею народів, оскільки вона підпорядкувала собі численні етнічні групи, які і досі проживають на її території. Якщо проаналізувати жертви сучасних воєн, можна помітити, що це, в першу чергу, представники народів Далекого Сходу Росії," - зазначив Дуда.

Як повідомляло OBOZ.UA, президент Дуда раніше зазначив, що миротворча місія європейських країн в Україні може виявитися непотрібною, якщо між Києвом та Вашингтоном буде укладено угоду щодо корисних копалин. Крім того, існує ймовірність, що Росія та США можуть досягти згоди щодо місії під егідою ООН.

Читайте також