Канадську актрису арештували в США, і вона потрапила до центру для нелегальних іммігрантів — що стало причиною цього інциденту?

Жасмін Муні є громадянкою Канади. Її затримали на мексиканському кордоні під час повернення до Сполучених Штатів.
Жасмін Муні, 35-річна актриса, відома за ролями у фільмі "Американський пиріг" та серіалі "Я — зомбі", була заарештована співробітниками імміграційної служби США. Вона потрапила в руки правоохоронців через спробу перетнути кордон країни з анульованою візою. Про це повідомляє видання Daily Mail.
Канадська акторка, яка в 2009 році взяла участь у зйомках одного з фільмів серії "Американський пиріг", поділилася історією про те, як співробітники імміграційної та митної служби США затримали її та склали в ланцюги, коли вона спробувала перетнути кордон з Мексики після анулювання її візи.
35-річна Жасмін Муні заявляє, що з моменту її затримання 3 березня на прикордонному переході Сан-Ісідро між Мексикою та Сан-Дієго, вона перебуває в жахливих умовах.
"Кожен раз, коли я зустрічаю охоронця, він запитує: 'Що ти тут робиш? Я не можу зрозуміти, адже ти з Канади. Як ти потрапила сюди?' -- ділиться Муні."
Вона поділилася, що в листопаді 2024 року американські чиновники скасували її робочу візу, коли вона намагалася покинути Ванкувер і вирушити до Лос-Анджелеса, де вона на той момент мешкала та працювала над розробкою тонізуючого напою, в якому була співзасновницею.
Жасмін розповіла, що за порадою свого адвоката в березні вона вирушила на прикордонний перехід з новою пропозицією про роботу і документами для подання заяви на нову робочу візу.
Однак прикордонник сказав їй, що їй необхідно отримати нову візу в консульстві США, і затримав її. Офіцер не дозволив їй повернутися до Мексики і замість цього відправив її в центр ув'язнення Отай-Меса в Сан-Дієго.
"Мене помістили в камеру, і мені довелося спати на килимку без ковдри і без подушки", -- розповіла акторка і бізнесвумен.
Муні потім перевели в установу в Аризоні. Вона стверджувала, що її будили серед ночі і тримали в ланцюгах усю дорогу.
В імміграційній службі США адвокатам Муні повідомили, що може бути до 60 різних причин для затримання мандрівника, і що вони ставляться "до всіх із чесністю, повагою та професіоналізмом".
Це вже другий аналогічний інцидент, який привернув увагу медіа. 26 лютого імміграційні органи США затримали 28-річну туристку з Великобританії на ім'я Беккі Берк. Її закували в наручники та перевели до камери попереднього ув'язнення в Такомі, штат Вашингтон, де вона й залишається до сьогодні.
У січні на тому ж прикордонному пункті було арештовано татуювальницю з Німеччини, яка провела кілька місяців у в'язниці для нелегалів.
Нагадуємо, що імміграційна політика Дональда Трампа створює ризики для збройних сил США. З моменту його повернення до Білого дому було депортовано понад 37 тисяч людей, більшість із яких направлено до Латинської Америки. Серед них є багато ветеранів американської армії.