Уряд ухвалив важливий документ, що стане основою для реформи державних підприємств. Які його основні положення?
Кабінет Міністрів затвердив політику державної власності, яка спрямована на покращення управління держактивами та залучення інвестицій.
Цю інформацію надає Міністерство економіки.
Як зазначається, документ є ключовим для впровадження норм закону №3587-IX, що вдосконалює корпоративне управління, та враховує принципи ОЕСР (Організація економічного співробітництва та розвитку - міжнародна організація, членами якої на сьогодні є 38 країн. 70 країн мають статус партнерів ОЕСР, беручи участь у багатьох сферах її діяльності. За впливом ОЕСР належить до трійки провідних світових економічних установ разом з МВФ та Світовим банком).
"Політика державної власності визначає місце держави в управлінні державними компаніями, встановлює, які підприємства є стратегічними для національної економіки та які функції вони мають виконувати, а також впроваджує високі стандарти корпоративного управління в секторі державної економіки", - зазначила Юлія Свириденко, перша віцепрем'єрка та міністерка економіки України.
Вона зазначила, що завдяки цьому документу в Україні вперше вводиться чітка та прозора система винагород для керівників і членів наглядових рад державних компаній, а також встановлюється політика розподілу дивідендів.
"Ці ініціативи сприятимуть покращенню управління державними активами та сприятимуть залученню інвестицій в економічний сектор," - підкреслила Свириденко.
Що заплановано
Політика державної власності передбачає:
Ухвалення політики держвласності є одним із індикаторів "Плану України для Ukraine Facility" та маяком меморандуму з МВФ.
Після затвердження політики щодо державної власності наступними етапами стане здійснення тріажу, що полягає у виявленні та розподілі підприємств на ті, які залишаться під контролем держави, та ті, що підлягатимуть приватизації або ліквідації.
Щодо ініціативи Європейського Союзу Ukraine Facility для України.
Нагадаємо, 6 червня Верховна Рада ратифікувала Рамкову угоду між Україною та Європейським Союзом щодо спеціальних механізмів реалізації фінансування ЄС України згідно з інструментом Ukraine Facility.
Ukraine Facility включатиме три ключові компоненти:
Транші будуть надходити щоквартально на основі виконання індикаторів Плану для Ukraine Facility та їх позитивної оцінки з боку Європейського Союзу. В цілому, у поточному році планується отримати приблизно 16 мільярдів євро бюджетної підтримки в рамках цієї програми.
Весною Україна вже отримала 6 млрд євро в межах перехідного фінансування за інструментом Ukraine Facility, що дало змогу забезпечити нагальні потреби бюджету ще до повноцінного запуску плану. У червні до державного бюджету України надійшов транш від Євросоюзу обсягом 1,9 млрд євро.
Отже, загальний обсяг підтримки з боку ЄС, яка вже була надана Україні в межах цієї програми, досягає 12,2 мільярдів євро.