Кабінет Міністрів України повідомляє, що країна успішно завершила оцінювання з боку Європейського Союзу в рамках розділу "Підприємництво та промислова політика".

28-29 квітня у Брюсселі відбувся офіційний скринінг відповідності українського законодавства нормам Європейського Союзу за розділом 20 - "Підприємництво та промислова політика".
Онлайн-зустріч була відкрито Віце-прем'єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Міністром юстиції Ольгою Стефанішиною, яка є головою Делегації. Презентацію українських досягнень у сфері адаптації національного законодавства до стандартів ЄС провели заступники міністра економіки Тетяна Бережна та Андрій Телюпа, а також Олександр Васильчук, заступник директора департаменту регуляторної політики та підприємництва Мінекономіки. У заході також взяли участь представники Міністерства освіти і науки України, Державного космічного агентства, Державної служби геології та надр, Міністерства розвитку громад і територій, а також Міністерства стратегічних галузей промисловості.
Процес підготовки до скринінгу тривав кілька місяців і передбачав активну співпрацю між різними підрозділами Міністерства економіки, відповідними державними органами та Урядовим офісом, який займається координацією європейської та євроатлантичної інтеграції України.
Під час сесій представники Мінекономіки продемонстрували досягнення у різних сферах:
"Ми представили практичні інструменти підтримки бізнесу і розвитку промисловості: програму "Доступні кредити 5-7-9%", гранти для створення і розвитку переробних підприємств, рішення для модернізації виробництва та запровадження Smart Specialisation у регіонах. Європейська Комісія позитивно оцінила системність наших підходів, реальні результати вже діючих програм і прогрес України в адаптації політик до стандартів ЄС", - зазначив Андрій Телюпа.
Європейська Комісія підкреслила високий рівень підготовки української делегації. Серед тем, що потребують додаткового акценту, є необхідність пришвидшення впровадження Директиви про затримані платежі (Late Payment Directive).
"Успішний результат скринінгу є значущим етапом у переговорах України про вступ до Європейського Союзу. Ми будемо продовжувати зусилля з адаптації нашого законодавства до норм ЄС, запровадження європейських стандартів у бізнесі та промисловості, а також реалізації ключових реформ", - зазначив Андрій Телюпа.