Політичні новини України та світу

Кабінет Міністрів України та Європейський Союз завершили аналіз українських законів у рамках Кластера 2 "Внутрішній ринок".

Україна і Європейський Союз активно продовжують організовувати двосторонні переговори в рамках офіційного аналізу відповідності українських законодавчих актів європейським нормам.

Сьогодні в Брюсселі, Бельгія, відбулася двостороння зустріч між українськими представниками та членами Європейської Комісії, на якій обговорювалися питання відповідності українського законодавства нормам ЄС у рамках Розділу 6 "Корпоративне право". Ця тема є ключовою для завершення Кластеру 2 "Внутрішній ринок".

З привітальним словом в режимі онлайн виступила голова Делегації, Віце-премʼєр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Міністр юстиції Ольга Стефанішина.

"Протягом останніх п'яти місяців ми активно співпрацювали з Європейською комісією, провівши ряд ефективних і змістовних переговорів у рамках Кластеру 2 "Внутрішній ринок". Сьогодні ми завершуємо цю частину роботи розділом, присвяченим корпоративному праву. Ця сфера має фундаментальне значення, оскільки регулює бізнес-діяльність та впливає на стабільність економіки, інвестиційну привабливість і розвиток конкурентного середовища. У контексті української правової системи це питання є міжінституційною політикою. Ми поставили перед собою амбітні завдання щодо прискорення імплементації acquis ЄС і маємо всі необхідні умови для успішного виконання цих завдань", - підкреслила представниця уряду.

Ольга Стефанішина підкреслила, що Україні вдалося досягти значних успіхів у гармонізації національного законодавства з європейськими нормами, особливо в таких сферах, як корпоративне управління, захист прав акціонерів та забезпечення фінансової прозорості. Проте деякі аспекти ще потребують вдосконалення, зокрема, механізми контролю за діяльністю компаній, а також адаптація бухгалтерських і аудиторських стандартів. У цьому контексті Віце-премʼєр-міністр висловила надію на подальшу підтримку з боку Європейського Союзу та подякувала за вже надану допомогу.

В Брюсселі українську делегацію очолили член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України Максим Лібанов, заступник Міністра юстиції Світлана Терещенко, заступник Міністра фінансів Світлана Воробей, а також представники Урядового офісу, відповідального за координацію європейської та євроатлантичної інтеграції СКМУ. Додатково, кілька учасників з різних міністерств та відомств приєдналися до обговорення в онлайн-форматі.

Під час сесії українська делегація представила актуальне національне законодавство та заплановані законодавчі ініціативи щодо ряду важливих аспектів, зокрема, злиття та поділу публічних акціонерних товариств в рамках внутрішнього ринку; процедури транскордонного злиття, поділу та реорганізації товариств з обмеженою відповідальністю; вимоги до створення та капіталізації товариств з обмеженою відповідальністю; правила щодо розкриття інформації про компанії та їх філії; застосування цифрових технологій та інструментів у сфері корпоративного права; система взаємодії бізнес-реєстрів (BRIS); правові форми в межах ЄС, такі як Європейське об'єднання економічних інтересів (EEIG) та Європейське кооперативне товариство; права акціонерів та питання корпоративного управління; а також ініціативи щодо боротьби з корупцією в корпоративному секторі та інші важливі теми.

Читайте також