Політичні новини України та світу

Кабінет Міністрів України оголосив про старт двосторонніх скринінгових переговорів з Європейським Союзом, які стосуються підприємницької діяльності та промислової політики.

28 квітня у Брюсселі, Бельгія, розпочались двостороння зустріч делегацій України та Європейської Комісії в межах офіційного скринінгу відповідності українського законодавства праву ЄС за Розділом 20 "Підприємництво та промислова політика", що належить до Кластера 3 "Конкурентоспроможність та інклюзивний розвиток".

"Україна рішуче налаштована впроваджувати європейське законодавство в галузях промислової політики, конкуренції, державної допомоги, закупівель та підтримки малого й середнього бізнесу. Ми готові надати детальні графіки реалізації та обговорити можливі перехідні періоди, які можуть бути необхідні в умовах війни. Хоча досягнення результатів може зайняти час, особливо в умовах військового конфлікту, наша прихильність до узгодження національного законодавства з європейськими стандартами та продовження курсу на євроінтеграцію залишається незмінною", - підкреслила головна переговорниця та очільниця делегації, Віце-премʼєр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Міністр юстиції України Ольга Стефанішина, виступаючи на онлайн-засіданні.

У Брюсселі прогрес України представляють заступник Міністра економіки України Андрій Телюпа, Перший заступник Міністра освіти і науки України Євген Кудрявець, заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна, представники Державного космічного агентства України та Державної служби геології та надр України та інші.

Ольга Стефанішина підкреслила, що стабільність правового зближення України з Європейським Союзом у зазначених галузях неодноразово відзначалася, зокрема, в звітах ЄС за останні роки. Навіть після початку масштабної агресії з боку Росії, Україна змогла досягти стратегічного прогресу у цих сферах і наразі продовжує величезну трансформацію — від старих інформаційних моделей до сучасних.

Зокрема, акцентовано увагу на зміцненні стійкості й конкурентоздатності мікро-, малих та середніх підприємств (МСП), вдосконаленні доступу до фінансових ресурсів, спрощенні регуляторних вимог та стимулюванні кластерного розвитку. Окремо розглядається цифровий і інноваційний потенціал МСП.

"Україна прагне інтегруватися в промислові екосистеми ЄС. Ми вже співпрацюємо з європейськими мережами та експертними групами і прагнемо поглибити цю участь, приєднавшись до таких ініціатив, як Програма єдиного ринку, Європейська мережа підприємств та в межах кластерної співпраці", - наголосила Віце-премʼєр-міністр.

Під час проведення скринінгу Україна продемонструє прогрес у впровадженні та адаптації до політик Європейського Союзу в ряді напрямів, включаючи загальні аспекти промислової політики, підприємницьку діяльність та заходи для малих і середніх підприємств, а також законодавчі ініціативи в рамках промислових галузей.

Законодавство Європейського Союзу, яке регулюється Розділом 20 "Підприємництво та промислова політика", має на меті підтримку промислових стратегій, що сприяють підвищенню конкурентоспроможності. Це досягається через прискорення адаптації до структурних змін, створення сприятливих умов для відкриття та розвитку бізнесу в межах Євросоюзу, а також залучення внутрішніх і зовнішніх інвестицій. Додатково, воно орієнтоване на покращення загального бізнес-клімату для малих і середніх підприємств.

Дводенні двосторонні переговори в рамках скринінгу за цим розділом відбудуться 28 і 29 квітня.

Читайте також