Політичні новини України та світу

У Києві відбулося обговорення проекту Стратегії розвитку культури в Україні на період 2025-2030 років, ініційоване Кабінетом Міністрів України.

19 грудня у Києві відбулося обговорення проекту Стратегії розвитку культури в Україні на 2025-2030 роки.

Організаторами події виступили Міністерство культури та стратегічних комунікацій України разом з Національним центром "Український Дім", за підтримки Офісу сприяння відновленню.

На початку заходу Міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький представив ініціативу щодо Стратегії розвитку культури.

"Стратегія сформулює основні напрямки розвитку української культури, враховуючи актуальні соціальні та економічні реалії країни, а також визначить головні завдання до 2030 року. Наша культурна політика повинна зайняти ключову позицію у досягненні стратегічних цілей, адже наша спільна мета — перемога та відновлення", — зазначив Міністр.

Захід зібрав разом членів культурної спільноти України, державних діячів, народних обранців та міжнародних партнерів для розробки пропозицій до ключового документа, в якому будуть визначені основні пріоритети спільної діяльності всіх учасників культурної екосистеми в Україні.

У ході панельної дискусії учасники розглянули внесок держави, культурних інституцій та громадянського суспільства в реалізацію Стратегії.

Заступниця керівника Офісу Президента України Олена Ковальська акцентувала увагу на тому, що на сьогоднішній день культура відіграє важливу роль у забезпеченні національної безпеки.

"Культурна дипломатія та просування української культури на міжнародній арені є одним із ключових напрямків нашої діяльності. Створення ефективної системи роботи, організація календаря подій та інших заходів є невід'ємними складовими цього процесу. Окрім цього, важливим завданням є розробка українського контенту та високоякісних продуктів, якими ми зможемо гордитися," – підкреслила вона.

Заступник Міністра закордонних справ України Мар'яна Беца підкреслила значення культурної дипломатії для України в умовах війни. Основна мета цієї ініціативи полягає у створенні позитивного іміджу України як держави, населеної сміливими, вільними та креативними особистостями з багатою культурною спадщиною та історією. Це не лише сприятиме досягненню перемоги України, але й допоможе інтегрувати українську культуру у глобальні процеси.

"Безумовно, нам треба єднатися, всім міністерствам, аби ізолювати росію в спорті, культурі, у сфері освіти й науки. Питання подальшої ізоляції росії набуває особливого значення", -- сказала представниця МЗС.

Читайте також