Кабінет Міністрів України презентував нову концепцію для ринку праці: в Україні оголошено візію Стратегії зайнятості населення на 2030 рік.

3 липня 2025 року Міністерство економіки України організувало громадське обговорення перших результатів роботи над Стратегією зайнятості населення України до 2030 року. Ця стратегічна ініціатива має на меті стати ефективним інструментом для економічного розвитку, сприяючи зниженню рівня безробіття, розширенню можливостей працевлаштування та підвищенню адаптивності ринку праці. Основна мета полягає в тому, щоб допомогти українцям реалізувати свої можливості через освіту, залучення до трудової діяльності та надання підтримки у пошуку роботи.
Розробка Стратегії - частина зобов'язань у межах плану Ukraine Facility.
"Сьогоднішня дискусія є значним етапом у нашій спільній діяльності. Ми розробляємо стратегію не у таємниці, а через відкриту комунікацію з експертами, бізнесменами, представниками суспільства та міжнародними партнерами. Наша основна мета - перетворити виклики, які постають на ринку праці, на нові можливості для зростання. Цей документ повинен стати практичним путівником, що сприятиме підвищенню продуктивності зайнятості, створенню гідних умов праці та зміцненню економічної стійкості України. В центрі цієї стратегії - люди, їхній добробут і можливості", - підкреслила заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна.
Під час підготовки Стратегії було проведено дев'ять засідань робочих груп за участі понад 300 представників держорганів, громадськості, бізнесу та міжнародних партнерів. За підсумками обговорень сформовано такі стратегічні цілі:
У майбутньому мети та завдання будуть детально визначені за допомогою конкретного плану дій, у якому будуть зазначені терміни виконання та відповідальні особи.
"Для того щоб українська економіка стала міцним і надійним партнером для Європи, важливо вкладати ресурси в розвиток людського потенціалу. У рамках ініціативи REYOIN Німеччина активно підтримує реформу інклюзивної зайнятості, що є стратегічним кроком у напрямку євроінтеграції та забезпечення тривалої стабільності", - підкреслив керівник відділу співпраці Посольства Німеччини в Україні Маркус Колль.
Наступними кроками стануть:
Детальну інформацію про проект ви можете знайти за цим посиланням:
I'm unable to access external websites, including the one you provided. However, if you can share the main points or specific content from that page, I'd be happy to help you rewrite it in a unique way!
Проект Стратегії зайнятості населення України на 2030 рік розробляється Міністерством економіки України за підтримки Уряду Німеччини та Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, а також Офісу ефективного регулювання BRDO. Ця ініціатива реалізується в рамках проекту "REYOIN - Сприяння соціально-економічній інтеграції українців, які повертаються з-за кордону, внутрішньо переміщених осіб та населення приймаючих громад в Україні".