JPMorgan оцінює ймовірність економічного спаду в США на рівні 40% внаслідок політики, яку проводив Трамп.

Головний економіст JPMorgan Chase Брюс Касман заявив, що ймовірність рецесії у США у 2025 році досягла 40%.
Цю інформацію повідомляє агентство Reuters.
За його словами, політика Дональда Трампа, зокрема імпортні мита, підриває довіру до американської економіки як об'єкта інвестицій.
"Якщо ми продовжимо рухатися в цьому напрямку – з більш агресивною та недружньою до бізнесу політикою, я вважаю, що ймовірність рецесії лише зросте," - зазначив Касман.
На початку року він вбачав ймовірність рецесії на рівні 30%, проте після висловлювань Трампа щодо можливого запровадження нових мит із квітня, його оцінки ризику зросли до 50% і навіть вище.
Касман підкреслив, що якщо політика адміністрації почне викликати сумніви щодо надійності ринків та фінансових установ США, це може призвести до втрати довіри інвесторів до американських активів.
Його особливо турбувало нещодавнє рішення Білого дому про ліквідацію консультативних комітетів, які займаються збором економічної інформації.
Аналітики Goldman Sachs і Morgan Stanley зменшили свої прогнози щодо зростання валового внутрішнього продукту США на 2024 рік до 1,7% та 1,5% відповідно. У той же час, прогнози JPMorgan для 2025 року поки що залишаються на позначці 2%.
Напомним:
Торговельна стратегія президента Дональда Трампа викликала занепокоєння у інвесторів, що призвело до побоювань щодо можливого економічного спаду. В результаті фондовий ринок зазнав втрат у розмірі $4 трильйони від рекордних показників індексу S&P 500, досягнутих минулого місяця.
Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп скасував наміри збільшити мита на імпорт сталі та алюмінію з Канади на 50%.
Сполучені Штати вводять мито у розмірі 50% на канадську сталь та алюміній у відповідь на нещодавно встановлений 25% податок на експорт електричної енергії з Канади до США.
Канада відповість на нові мита президента США Дональда Трампа 25% тарифами на низку американських імпортних товарів.
Президент США Дональд Трамп підписав три укази про запровадження додаткових мит на товари з Канади, Мексики та Китаю. Це стало першим офіційним рішенням у межах торгівельної війни. Лідери Канади та Мексики пообіцяли відповісти аналогічними заходами.
Європейський Союз з 1 квітня запровадить зустрічні мита на американські товари загальною вартістю 26 мільярдів євро (28 мільярдів доларів).