Гучні висловлювання Трампа стосовно України піддаються критиці за брак чітких деталей - Foreign Policy.

Аналітики називають "ультиматум" путіну більше особистою спробою домовитися, ніж стратегічним кроком.
Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп зробив декілька резонансних заяв на підтримку України, але експерти відзначають, що за його словами поки що не спостерігається чіткої стратегії або конкретних дій. Зокрема, немає ясності щодо обсягів та термінів постачання озброєнь, а введення запланованих санкцій проти Росії затримується. Аналітики вважають, що "ультиматум" для Путіна є більше особистим зусиллям досягти домовленостей, ніж стратегічним кроком.
Журналіст Крістіан Керіл у Foreign Policy звертає увагу, що під час пресконференції 14 липня Трамп радше висловив обурення, ніж презентував продуману політику щодо війни в Україні. За словами Керіла, президент США не демонструє глибокого розуміння причин конфлікту, його перебігу та потенційних наслідків. Трамп, як і його дипломатичний представник Стів Віткофф, бачить ситуацію через призму особистих стосунків і прагнення укладати угоди.
Цю точку зору також підтримує екс-командувач армії США в Європі Бен Ходжес, який наголосив на відсутності у Трампа стратегічного бачення щодо цілей війни. Він підкреслив, що президент не визначає чіткої мети, такої як повернення Росії до її кордонів та зупинка агресивних дій.
За оцінками Керіла, запропонована Трампом нова політика щодо озброєння України, хоч і краща за повне припинення допомоги, все ж значно поступається планам попередньої адміністрації Байдена. Замість безкоштовного постачання озброєнь безпосередньо Києву, Трамп пропонує продати їх європейським країнам, які потім передадуть зброю Україні. Деталі щодо типів і кількості зброї залишаються невідомими.
Ходжес зазначив, що Трамп, по суті, діє спонтанно, не спираючись на традиційні механізми розробки політики в Раді національної безпеки та Пентагоні, які в даний момент перебувають у безладді. Державний секретар Марко Рубіо фактично виконує функції радника з національної безпеки, що ускладнює процес вироблення узгодженої політики.
Журналіст також критикує заяву Трампа про можливе запровадження "дуже серйозних тарифів" для росії у разі, якщо москва не припинить війну протягом 50 днів. Такий термін він називає надто щедрим для країни, яка неодноразово ігнорувала попередні домовленості. За прогнозом Керіла, путін скоріше використає це для затягування переговорів, а Трамп продовжить відкладачі санкцій.
Свідченням того, що політика Трампа не впливає на ситуацію, є реакція російських високопосадовців: міністр закордонних справ Сергій Лавров відреагував з байдужістю, а екс-президент Дмитро Медведєв зазначив, що Росія "не має жодного інтересу" до подібних висловлювань.