Політичні новини України та світу

Гарантії безпеки від Сполучених Штатів: аналітик Фарапонов розкрив, хто може стати порятунком для України. Дивіться відео.

Встановлення політичних зв'язків між Україною та Сполученими Штатами після невдалих переговорів наприкінці лютого може бути сприяно президентом Франції Еммануелем Макроном. Цей європейський лідер має необхідний досвід та здатність впливати на президента США.

Таку думку висловив Владислав Фарапонов, відомий американіст та засновник Institute of American Studies. Він акцентує увагу на тому, що Макрон "в цьому контексті може стати нашим порятунком".

"В цілому, французький лідер підтримує розумні стосунки з американським президентом Трампом. Макрон має не лише особистий контакт, а й політичний вплив, щоб неначе 'похлопати Трампа по коліну' і пояснити йому, що вимоги щодо України насправді мають інший характер", — підкреслив Владислав Фарапонов.

Трамп і раніше чекав конкретних пропозицій від Європи, і "єдиного "голосу", хто буде від Європи говорити з ним про мирні перемовини". І чекав він саме від країн ЄС, а не від України, пояснив експерт.

На його думку, конфлікт, що виник у Білому домі під час зустрічі президентів США та України, був навмисно спровокований новим віцепрезидентом США Ді Венсом для здобуття особистого політичного переваги.

"Венс нині бореться за своє політичне майбутнє. Якщо він вирішить балотуватися на посаду президента у 2028 році (що вже дуже близько), йому необхідно знайти спосіб виділитися серед нових політиків, що оточують Трампа", - зазначив керівник "Інституту Американістики".

Якщо перемовини України та США відбудуться - через посередництво Макрона чи без нього - все одно гарантії безпеки нам треба очікувати не від США. Такими гарантіями, нагадаємо, вважається введення на територію Україну миротворців. А Трамп не хоче, щоб це були американці.

"Передусім, зобов'язані це зробити європейські країни. У такому випадку, Сполученим Штатам лише залишиться розробити план організації цього процесу: визначити, хто братиме участь, в якій кількості, коли розпочнеться місія та за яких обставин," - зазначив фахівець.

Владислав Фарапонов зазначив, що українцям не слід зважати на заяви Трампа про те, що Україні потрібно повернути кошти за попередню військову допомогу. Він підкреслив, що таким "поверненням боргу" могла б стати угода щодо видобутку корисних копалин.

"Ми маємо усвідомлювати: якщо Трамп хоче говорити, що треба американцями повернути ці гроші, то нехай говорить. Головне, щоб цього не було в угоді, у документах прописано. Тому що ми знаємо ще з Будапештського меморандуму - одна справа, що нам кажуть, а інша - що написано", - пояснив він.

Як повідомляло видання OBOZ.UA, ініціаторами місячного перемир'я для України стали президент Франції Еммануель Макрон та прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер. Це перемир'я охоплюватиме "повітряний простір, морські шляхи та енергетичний сектор".

Ця заява пролунала після саміту європейських лідерів, який організував прем'єр-міністр Британії Кір Стармер. Основною темою зустрічі стало обговорення шляхів досягнення миру в Україні. За підсумками лідери країн домовилися про низку важливих кроків.

Серед ключових рішень - продовження постачання військової допомоги Україні та посилення економічного тиску на Росію.

Читайте також