FT роз'яснило "абсурдність" підрахунків у процесі впровадження мит у США.

За інформацією видання, представники Білого дому повідомили, що введення мит на імпорт з усіх країн світу є реакцією на "несправедливі обмеження", які інші держави запроваджують стосовно Сполучених Штатів.
Цікавим є те, що під час оголошення мит Трамп показав список з двома стовпцями. У першому з них відображалася ставка мита, яку, за його словами, ця країна накладає на США, а в другому — знижена ставка, яку США застосовує у відповідь на дії цієї країни.
Як зазначили в адміністрації Трампа, список ґрунтувався на розрахунках торгового представника США. Однак американський економіст Пол Кругман зазначив, що, вони не походили від жодних очевидних ставок, які були фактично введені.
Як розповіли у видання, їх журналісти вручну провели розрахунки щодо перших 24 країн у списку Трампа. Під час цього було виявлено, що оголошені "несправедливі тарифи" проти США є "безглуздими".
Згідно з інформацією Financial Times, в адміністрації Білого дому, ймовірно, просто підрахували дефіцит торгівлі товарами США з певною країною, розділивши його на загальний обсяг імпорту з цієї країни. Саме цей показник отримав назву "несправедливе мито".
В якості прикладу в статті розглядається Бангладеш. Вказується, що у 2022 році Сполучені Штати здійснили імпорт товарів з цієї країни на суму 8,4 мільярда доларів, що спричинило дефіцит торгового балансу в розмірі 6,2 мільярда доларів.
Проте, якщо 6,2 розділити на 8,4, то отримаємо 0,738. Після цього адміністрація президента повідомила, що країна "наклала" 74% "мит" на США, "включаючи маніпуляції з валютою та торгові обмеження".
"Як зазначили представники FT, ми можемо підтвердити, що ці дані узгоджуються з цифрами, отриманими для перших 24 країн, які ми перевірили вручну."
Напередодні Трамп підписав указ про введення мит на імпорт товарів із понад 180 країн. За його словами, це рішення повинно урегулювати "несправедливі тарифи", які інші держави застосовують щодо Штатів.
Цікаво зазначити, що для ряду країн митні ставки суттєво зросли: 34% для Китаю та 20% для країн Європейського союзу. Водночас для Канади та Мексики було встановлено особливі умови, що передбачає окреме регулювання їх митної політики.