Політичні новини України та світу

Франція дала згоду на утворення нової автономної республіки.

У 2026 році буде ухвалено основний закон Нової Каледонії

Острівна територія Нова Каледонія, розташована у західній частині Тихого океану, отримала можливість розширити свою автономію. Однак, країна все ще матиме обмежений суверенітет і залишиться в залежності від Франції в деяких питаннях. Цю інформацію оприлюднила пресслужба уряду Франції в суботу, 12 липня.

У Франції було укладено угоду про заснування автономної адміністративної одиниці, яка отримала назву Держава Нова Каледонія. Цю угоду підписали представники центрального уряду Франції та політичні сили регіону. Однак, для остаточного затвердження, документ ще потребує схвалення парламенту Франції та проведення референдуму на території Нової Каледонії.

"Держава Нова Каледонія у складі Республіки: це ставка на довіру. Настав час поваги, стабільності та об'єднання доброї волі для побудови спільного майбутнього", - заявив президент Франції Еммануель Макрон.

Вказується, що у 2026 році планується прийняття основного закону для Нової Каледонії, який встановить основи її самоврядування. Мешканці цієї нової країни матимуть можливість отримати подвійне громадянство.

У заяві уряду зазначається, що Нова Каледонія матиме можливість вести міжнародні зв'язки, однак зовнішня політика буде узгоджена з основними інтересами Франції, зокрема в сферах безпеки та оборони.

Нова Каледонія — це регіон, розташований у південно-західній частині Тихого океану. Цей архіпелаг користується значною ступенем автономії і має свій власний уряд та парламент. Населення становить приблизно 275 тисяч осіб, серед яких є як французи, так і корінні мешканці — канаки.

Розташування Нової Каледонії на мапі, зображення EPA.

У травні 2024 року в Новій Каледонії розгорнулися численні виступи проти ініціативи Парижа змінити виборчу систему. Корінні жителі регіону висловлювали занепокоєння, що ці зміни можуть поставити під загрозу їхні прагнення до незалежності. Внаслідок протестів тисячі людей були затримані, а загинули більше ніж десять учасників акцій та представників правоохоронних органів.

У червні того ж року було затримано Христіана Тейна, лідера незалежницького руху, разом з іншими активістами, що призвело до нових масштабних протестів. В наступні дні у Франції було оголошено про призупинення реформи виборчої системи в Новій Каледонії.

Нагадаємо, у 2018 році під час референдуму про незалежність заморської території Нової Каледонії більшість виборців вирішили залишитися частиною Франції.

Читайте також