Політичні новини України та світу

Fitch Ratings: малоймовірність мирної угоди у 2025 році свідчить про те, що конфлікт в Україні продовжиться - Деталі | Експрес онлайн

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings передбачає, що конфлікт між Росією та Україною продовжить існувати до 2025 року в межах своїх нинішніх масштабів. Хоча існує ймовірність досягнення перемир'я, укладення мирної угоди виглядає малоймовірним.

Цю інформацію містить рейтинг агентства, яке класифікує Україну як країну з "обмеженим дефолтом" (RD). Fitch підкреслює, що Україна продовжує процес реструктуризації свого зовнішнього комерційного боргу.

Fitch Ratings — це американська компанія, яка здобула популярність завдяки своїй діяльності в сфері кредитних рейтингів. Вона зосереджується на забезпеченні незалежних і прогностичних кредитних оцінок, а також проводить аналітичні дослідження та надає дані для світових кредитних ринків.

Агентство оприлюднило свій прогноз для України стосовно ймовірності закінчення війни. У звіті зазначається, що Fitch передбачає, що конфлікт продовжиться і в 2025 році, зберігаючи свої нинішні масштабні контури.

"На нашу думку, незважаючи на певні територіальні успіхи Росії з кінця 2023 року, підтримка Заходу та рішучість українців повинні допомогти уникнути значних додаткових втрат територій. Заявлена стратегія нової адміністрації США, спрямована на завершення конфлікту, може призвести до досягнення угоди про припинення вогню через переговори. Проте, ймовірність укладення мирної угоди залишається низькою, оскільки обидві сторони повинні будуть піти на складні компроміси", - зазначається в повідомленні.

Параметри узгодженого режиму припинення вогню, а також забезпечення безпеки для України та регіонів, що залишаться під російським контролем, залишаються невизначеними, зазначає Fitch Ratings.

Агентство прогнозує, що в 2024 і 2025 роках дефіцит загального бюджету залишиться значним, становлячи 19,1% та 19,2% відповідно. Це відбуватиметься, незважаючи на нещодавнє підвищення податків, оскільки витрати на оборону залишаються високими, а також очікується зменшення іноземних грантів. Фіскальна консолідація буде ускладнена через тривалість війни та витрати на відновлення, якщо припинення вогню затягнеться, що, в свою чергу, забезпечить високу залежність від зовнішнього фінансування.

Збільшення боргових зобов'язань та легкість отримання короткострокових кредитів: за прогнозами, рівень боргу досягне 90,8% від ВВП у 2024 році, піднявшись з 84,4% у 2023 році. Це значно перевищує очікувану середню величину в 70,9% для країн з рейтингами "B"/"C"/"D". Причинами цього є девальвація гривні та розширення бюджетного дефіциту.

"За нашими прогнозами, потреба у зовнішньому фінансуванні в 2025 році становитиме 38 мільярдів доларів США, що є зниженням у порівнянні з 41 мільярдом доларів у 2024 році. Короткострокова невизначеність у сфері зовнішнього фінансування зменшилася, оскільки, ймовірно, країни G7 нададуть близько 50 мільярдів доларів у вигляді кредитів, які будуть забезпечені доходами від заморожених активів Росії", - зазначається у звіті корпорації.

Читайте також