Політичні новини України та світу

Європейський Союз ввів нові обмеження щодо Російської Федерації.

Міністри закордонних справ країн Європейського Союзу ухвалили нові списки осіб з Росії та проросійських діячів в рамках санкційних заходів, що стосуються порушень прав людини та гібридної активності. Наразі готується 18-й пакет санкцій у відповідь на агресію Росії проти України.

Європейський Союз додав нові прізвища росіян до санкційних списків у рамках двох режимів санкцій, що стосуються порушень прав людини та гібридних дій. Це рішення було ухвалено у вівторок, 15 липня, під час засідання Ради ЄС з закордонних справ, яке відбулося в Брюсселі за участю міністрів закордонних справ країн-членів Євросоюзу.

П'ятеро осіб із російської судової системи потрапили під санкції через їхню важливу роль у переслідуванні активіста Олексія Горінова, колишнього муніципального депутата Красносільського району Москви. Він отримав трирічний термін ув'язнення в колонії суворого режиму за свої висловлювання щодо агресивної війни Росії проти України, повідомила пресслужба Європейської ради.

Індивідуальні санкції передбачають обмеження на в'їзд до країн Європейського Союзу та блокування фінансових активів.

15 липня також запроваджено індивідуальні санкції ЄС щодо осіб, причетних до системи купівлі голосів на президентських виборах і референдумі про вступ до Євросоюзу в Молдові.Обмеження торкнулися сімох фізичних і трьох юридичних осіб, зокрема близьких соратників проросійського політика і бізнесмена Ілана Шора, вже внесеного до санкційного списку ЄС.

Серед зазначених осіб є керівники та учасники організацій-наступників забороненої в країні політичної партії "Шор". Відомості Ради ЄС свідчать, що деякі з них активно залучалися до схем підкупу голосів під час президентських виборів та конституційного референдуму щодо приєднання до ЄС у 2024 році, а також до підкупу кількох політичних діячів Республіки Молдова.

Під санкції Європейського Союзу потрапила молдавська компанія "A7", яка має зв'язки з Москвою. Вважається, що вона причетна до спроб впливу на президентські вибори та конституційний референдум щодо вступу до ЄС у 2024 році. Окрім цього, Рада ЄС включила до санкційного списку політичний блок "Перемога", заснований Іланом Шором, який займається поширенням дезінформації і схемами підкупу голосів. Також санкції були введені проти культурно-освітнього центру Молдови за його участь у маніпуляціях під час виборів 2024 року.

Очікується, що міністри також затвердять 18-й пакет санкцій проти Росії за її війну проти України, до якого входить нова цінова межа на нафту. За словами глави МЗС Польщі Радослава Сікорського, домовленість може бути досягнута "в найближчі години". Пакет тривалий час блокувала Словаччина, проте Єврокомісії вдалося з нею домовитися: Братислава домагалася поступок у зв'язку з планом відмови Євросоюзу від російських енергоносіїв RePowerEU.

Читайте також