Політичні новини України та світу

Євросолідарність висловила обурення щодо угоди про надра, укладеної урядом та президентом Зеленським.

Лідер "Європейської Солідарності" Петро Порошенко заявив, що угода зі США про надра не містить безпекового компонента і є політично небезпечною для України

Цю інформацію він озвучив журналістам у Верховній Раді, повідомляє кореспондентка Еспресо Катерина Галко.

За його словами, уряд навмисно уникає прозорості та приховує ключові деталі міжнародних домовленостей.

"Європейська Солідарність" постійно підкреслювала політичні та стратегічні ризики, пов'язані з можливим конфліктом із нашим головним союзником — Сполученими Штатами Америки. Протягом останніх одинадцяти років, а особливо за час повномасштабного вторгнення, США забезпечують нас зброєю, санкціями та дипломатичною підтримкою", — зазначив Порошенко.

Він також обурився тим, що уряд не надав опозиції відповідей на принципові питання і приховує дві додаткові угоди. За словами політика, фракція наполягала на парламентському контролі над фондом, який створюється в рамках цієї угоди, оскільки це передбачено Конституцією.

Порошенко закликав включити в офіційне рішення також угоду про безпекову співпрацю між Україною та США, яка вже була широко оприлюднена, а також так звану Кримську декларацію. Крім того, "Європейська Солідарність" пропонувала спрямовувати українську частину коштів фонду безпосередньо на потреби Збройних Сил України через Міноборони.

Він нагадав, що, згідно з українським законодавством, міжнародні угоди такого характеру може подавати на ратифікацію лише президент України, а він не з'явився до парламенту й не представив документ особисто.

Однією з вимог для підтримки угоди стало проведення її перевірки Конституційним Судом.

Нардепка від "ЄС" Ірина Геращенко також поділилася схожою думкою, підкресливши, що угоду потрібно було надати на розгляд як парламенту, так і громадськості.

"Ми підкреслювали, що ці стратегічні документи мають бути належним чином донесені до суспільства та парламенту," - зазначила політикиня.

Вона підкреслила, що Україні буде складно утримувати позиції на фронті без американської розвідки, фінансової підтримки та озброєння з боку США, тому укладена угода має велике значення. Водночас Геращенко зазначила, що народним депутатам слід було б детально пояснити її зміст.

"Ми переконані, що сьогодні важливо зосередитися на кількох аспектах: продовження стратегічного партнерства, двопартійна підтримка з боку Сполучених Штатів та збереження військової допомоги. Проте, чи є цей текст повністю прийнятним для України? Це питання, відповідь на яке надасть сама історія. Водночас, відповідальність за його зміст повністю покладається на автора. Це четвертий пункт президентського плану досягнення перемоги", - зазначила вона.

Читайте також