Політичні новини України та світу

Європейські партнери України розпочали обговорення можливості завершення конфлікту — WP

Європейські партнери активно працюють над підготовкою до потенційних переговорів стосовно конфлікту між Росією та Україною, зокрема розглядаючи варіанти територіальних компромісів в обмін на забезпечення безпеки для столиці України.

Конфлікт в Україні (зображення з публічних джерел)

Згідно з повідомленням The Washington Post, ця проблема стала особливо важливою після того, як Дональд Трамп здобув перемогу на виборах у США. Він заявив, що готовий швидко завершити військові дії та висловив прагнення підтримати угоду, яка дозволила б Росії зберегти частину анексованих територій.

Дебати щодо цієї проблеми в Європі набирають обертів на фоні напруженої ситуації на фронті, де українські війська ведуть оборонні дії, одночасно стурбовані можливим зменшенням фінансової підтримки з боку Сполучених Штатів.

"В Європі дискусії за закритими дверима також підживлюються похмурою ситуацією на полі бою. Українські сили тримають оборону та побоюються скорочення фінансування США", -- пише WP.

За словами десяти європейських та НАТО-дипломатів, незважаючи на офіційні заяви про постійну підтримку, деякі союзники України починають обдумувати можливість переговорів з Росією, хоча конкретні параметри угоди залишаються неясними.

Європейські урядовці усвідомлюють, що питання територіальних компромісів вже не викликає стільки обговорень, як це було раніше. Однак тепер вони акцентують увагу не на "територіях за мир", а скоріше на "територіях за гарантії безпеки для України".

Як зазначив Жерар Аро, колишній посол Франції у Вашингтоні, "це важко обговорювати публічно, оскільки це може виглядати так, ніби ми винагороджуємо агресію".

"Я думаю, всі більш-менш дійшли такого висновку, але важко сказати про це публічно, бо це означатиме, що ми збираємося винагородити агресію", -- сказав експосол Франції у Вашингтоні Жерар Аро.

Експерти прогнозують, що переговори можуть розпочатися раніше, ніж очікувалося, і призвести до поступок з обох сторін.

Проте існують занепокоєння, що адміністрація Трампа може змусити Україну прийняти угоду, яка виявиться для неї невигідною, загрожуючи припиненням допомоги та підштовхуючи до компромісів. Однак завершення війни залишається малореальним, оскільки Росія не має наміру відмовлятися від своїх вимог, а політичні позиції Трампа щодо України ще не мають чіткої форми.

Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що Трамп таки хоче влаштувати переговори між Україною і РФ

Читайте також