Європейська комісія підтвердила, що українське законодавство відповідає стандартам ЄС у сферах підприємництва та промислової політики, повідомляє Міністерство економіки.

Європейська комісія здійснила аналіз та висловила позитивну оцінку щодо відповідності українського законодавства стандартам Європейського Союзу в рамках розділу 20, що стосується "підприємництва та промислової політики", як повідомило Міністерство економіки у середу.
Згідно з опублікованими даними, зустріч відбулася 28-29 квітня в Брюсселі. У режимі онлайн взяла участь голова української делегації та провідний переговірник Ольга Стефанішина. Презентацію напрацювань України щодо адаптації законодавства до стандартів ЄС здійснили заступники міністра економіки Тетяна Бережна та Андрій Телюпа, а також заступник директора департаменту регуляторної політики та підприємництва Мінекономіки Олександр Васильчук. До команди також входили представники Міністерства освіти, Державного космічного агентства України, Державної служби геології та надр, Міністерства розвитку громад та територій, а також Мінстратегпрому.
"Ми запропонували ефективні інструменти для підтримки бізнес-середовища та розвитку промисловості: програму "Доступні кредити 5-7-9%", гранти на створення і розвиток переробних підприємств, а також рішення для модернізації виробництв і впровадження концепції Smart Specialisation у регіонах. Європейська Комісія високо оцінила системний підхід, реальні результати вже діючих ініціатив і прогрес України в адаптації політики до європейських стандартів," - зазначив Телюпа в повідомленні міністерства.
В установі зазначили, що підготовчий процес до скринінгу тривав кілька місяців і передбачав тісну співпрацю між різними підрозділами Мінекономіки, відповідними державними органами та Урядовим офісом, відповідальним за координацію європейської та євроатлантичної інтеграції України.
На сесіях команда Міністерства економіки представила досягнення у сфері промислової політики, зокрема модернізацію промислових екосистем, впровадження принципів розумної спеціалізації та підтримку екологічної трансформації. Також обговорювались заходи на підтримку малого та середнього бізнесу, включаючи участь у програмі Єдиного ринку ЄС, стимулювання розвитку кластерів та спрощення умов доступу до фінансування. Окрему увагу було приділено розвитку легкої промисловості.
У Мінекономіки також підтвердили, що відбувся значний прогрес у сфері корпоративної стійкості та бізнес-відповідальності. Це включає гармонізацію політик з європейськими стандартами корпоративної відповідальності та сталого розвитку, дерегуляцію та цифровізацію, що полягає у спрощенні регуляторних вимог і розвитку цифрових сервісів для підприємств. Крім того, акцент зроблено на розвитку соціально-економічної сфери та відновленні сталеливарної галузі.
Зазначається, що Європейська Комісія відзначила значний рівень підготовки української делегації. Серед тем, які вимагають додаткового розгляду, було акцентовано на необхідності прискореного впровадження Директиви про прострочені платежі.
"Позитивний результат скринінгу є значущим етапом у перемовинах про вступ України до Європейського Союзу. Ми продовжимо зусилля з адаптації нашого законодавства до стандартів ЄС, впровадження європейських практик у підтримці бізнесу та промисловості, а також реалізації ключових реформ," - зазначив Телюпа.