Політичні новини України та світу

Євгеній Шевченко - зрада державі.

Народний депутат України Євгеній Шевченко, відповідно до інформації від правоохоронних органів, регулярно здійснював інформаційно-підривну діяльність на користь Російської Федерації. За ці дії йому може загрожувати до 15 років позбавлення волі з можливістю конфіскації майна.

Народний депутат Євгеній Шевченко, якому Служба безпеки України висунула підозру у державній зраді, відзначається своїм захопленням здібностями білоруського лідера Олександра Лукашенка та закликами до встановлення миру з Росією. Фокус пропонує згадати про інші моменти, які залишили слід у пам'яті про цього проросійського депутата з Запорізького регіону.

Шевченко потрапив до бази "Миротворець" після участі в пропагандистському шоу "Большая игра" на російському "Первом канале" у 2019 році. В ефірі він з'явився разом із лідером "ДНР" Денисом Пушиліним, який висловив заклик "перестати представляти Росію стороною конфлікту".

У лютому 2021 року тоді ще депутат від "Слуги народу" разом із головним українським комуністом Петром Симоненком "засвітився" на провладному форумі у Білорусі, де виступав Олександр Лукашенко.

У серпні 2020 року Шевченко висловив свої вітання Лукашенку з нагоди його успіху на виборах.

У квітні Шевченко знову прибув до Мінська, де мав можливість особисто поспілкуватися з Лукашенком. Вітаючи Шевченка, Лукашенко зауважив: "Виявляється, в Україні ще є люди, які цінують Білорусь".

"Я знову в Мінську. Тепло, смачно, спокійно. Білоруси якісь справжні. Ніби й не зіпсувалися, якась неймовірна людяність", -- писав напередодні сам нардеп.

На зустрічі з лідером Білорусі Євген Шевченко зазначив, що, за його словами, 36% українців вважають Олександра Лукашенка президентом України.

У "Слузі народу" після цього повідомили, що партія не давала мандат Шевченку на відвідування Республіки Білорусь, і що ця поїздка є його особистою ініціативою. Вони підкреслили, що це суперечить чинному порядку ведення зовнішньої політики України, яка офіційно не визнає режим Лукашенка. У відповідь на це Шевченко назвав голову партії "Слуга народу" Олександра Корнієнка "псевдоморалістом".

Слід зазначити, що на даний момент цей запис уже видалено.

Невдовзі Євген Шевченко оголосив про свої плани щодо створення нового політичного проєкту. Раніше в ефірі телеканалу "Наш" він зазначив, що, якщо його виключать із фракції через зустріч з Олександром Лукашенком у Мінську, то він лише зрадіє цьому.

В ході трансляції програми "Свобода слова Савіка Шустера" Євген Шевченко висловив свої щирі почуття до "народного президента" Олександра Лукашенка, підкресливши, що цінує його як особистість та політичного діяча.

Ведучого телеканалу "Наш" Олександра Лірчука назвали "ідіотом" народним депутатом. Це сталося після того, як журналіст запитав у парламентаря, чи може вважатися випадковістю те, що його візит до Олександра Лукашенка відбувся в день народження Адольфа Гітлера.

"Ні, причина в тому, що ви просто нерозумний," -- сказав "помічник".

У кінці травня Євген Шевченко висловив своє задоволення щодо арешту колишнього головного редактора опозиційного телеграм-каналу NEXTA Романа Протасевича, який відбувся в Мінську.

"У Мінську затримали творців NEXTA. Ось це державність!", - дивувався нардеп.

У березні 2021 року Шевченко, виступаючи на підтримку президента Білорусі Олександра Лукашенка, без вагань звинуватив NEXTA у поширенні неправди.

Зрештою, 24 травня 2021 року парламентського діяча виключили з лав фракції "Слуга народу". Після цього він оголосив про наміри організувати силовий блок, до складу якого увійдуть колишні бійці "Беркута", з метою протидії націоналістичним рухам.

"Нарешті мене виключили з фракції Слуга Народу! Тепер ми оберемо власний курс. А ці 'соросята' знищать країну і Президента остаточно," — зазначив Шевченко, хоча цей пост вже видалений.

У липні 2021 року, ознайомившись з публікацією Володимира Путіна під назвою "Об историческом единстве русских и украинцев", Євген Шевченко висловив думку, що Україні слід звільнитися від "західної диктатури" та переглянути свій політичний курс. Він запропонував Володимиру Зеленському "підтримку" в налагодженні відносин з Росією та Білоруссю, назвавши громадян цих країн "братніми народами".

На даний момент цей запис вже був видалений.

У липні Євген Шевченко знову відвідав Білорусь та взяв участь у міжнародному фестивалі "Словʼянський базар".

У дуеті зі співаком і композитором Ніколо Петрашем політик виконав пісню "Усі чотири пори року" та передав білорусам "щирий привіт із братської України".

У вересні Шевченко кинув виклик журналісту Дмитру Гордону на дуель, пообіцявши "вирвати йому кадик" за його висловлювання про Лукашенка. Раніше Гордон охарактеризував президента республіки як деспота та розбійника, підкреслюючи, що у XXI столітті глава держави не має права так поводитися зі своїми громадянами.

23 грудня Євген Шевченко заявив, що Служба безпеки України розпочала кримінальне провадження проти нього за статтею 111 Кримінального кодексу, підозрюючи у скоєнні державної зради.

"Мені приписують створення "російського світу" в Україні... Це пов'язано з моєю дружбою з Білоруссю", -- зазначив народний депутат.

У спеціальних службах згодом спростували заяви Євгена Шевченка.

На початку січня 2022 року народний депутат Євгеній Шевченко висловив думку, що президент Володимир Зеленський зможе звернутися за підтримкою до Організації договору про колективну безпеку у випадку виникнення протестних акцій.

"Коли Стерненко разом із Порошенком і всякими там Бутусовими та Агметовими зроблять черговий Майдан з метою держперевороту та повалення чинного президента України Володимира Зеленського, у останнього опція буде звернутися до ОДКБ за допомогою. Як свідчить практика, дуже ефективно", -- зазначив Шевченко, перебуваючи у Казахстані під час масштабних протестів, які охопили країну.

У березні 2022 року Євген Шевченко стверджував, що після початку повномасштабної агресії з боку Росії добровільно приєднався до Збройних Сил України, служив у військовій частині А0515 Головного управління розвідки Міністерства оборони.

18 липня він з'явився на засіданні Верховної Ради в військовій формі, однак його колеги не оцінили цей вчинок, висловивши зауваження про недоречність демонстрації у формі ЗСУ під час війни.

"Я завжди носив форму, і не уявляв, що її заборонили. Сьогодні я вперше відвідав парламент після війни і не був в курсі цього", – підкреслив депутат.

За його інформацією, Головне управління розвідки Міністерства оборони України залучило його до виконання спеціальної операції, яка на той момент вже була завершена.

На відео помітно, як Шевченка оточили та вигукували йому: "Вийди на х**р звідси".

Народний депутат зняв свою куртку, проте це викликало незадоволення у його колег, які попросили його повністю змінити одяг. Щоб задовольнити їхнє прохання, він залишив залу, але більше не повернувся на своє робоче місце.

Згодом Євген Шевченко повідомив, що перебуває далеко від місця подій, тому не встигне переодягнутися у цивільний одяг і повернутися до Верховної Ради.

У травні 2023 року керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов в інтерв'ю програмі "Різні люди" заявив, що депутата Євгена Шевченка задіяли для комунікації з Олександром Лукашенком, щоб не допустити втягування Білорусі у війну.

8 листопада 2024 року представник спецслужби Андрій Юсов у своїй заяві для "Суспільного" підтвердив, що Євгеній Шевченко не є працівником Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

Увечері 7 листопада Євгеній Шевченко написав, що президент Володимир Зеленський не йде на мирні переговори з Росією начебто через "власні амбіції" і страх втратити посаду.

Народний депутат закликає українського президента до "діалогу" з Росією і навіть висуває свою кандидатуру для переговорів з представниками країни-агресора. У відповідь голова Офісу президента Андрій Єрмак зазначив, що деякі парламентарі "допускають серйозну помилку на користь РФ" і "не орієнтуються в питаннях національної безпеки".

Також народний депутат розповів, що звернувся листом до новообраного президента США та віцепрезидента, який працює в адміністрації Дональда Трампа, Джей Ді Венса. У листі він просить про підтримку в боротьбі з подальшим авторитаризмом, диктатурою та беззаконням в Україні, а також за відновлення демократії та свободи слова в країні.

11 листопада Шевченко звернувся до свого колеги Олександра Дубінського з проханням підготуватись до зустрічі, натякаючи на можливий арешт.

Читайте також