Політичні новини України та світу

Європейський Союз почав аналізувати українське законодавство у сфері залізничного транспорту | УНН

У Брюсселі розпочато прескринінг українських законодавчих актів у сфері залізничного транспорту, спрямований на їх гармонізацію з європейськими стандартами. Ця ініціатива є складовою частиною підготовчих заходів до інтеграції України в Європейський Союз у рамках розділу "Транспортна політика".

У рамках підготовки до вступу України до ЄС розпочато прескринінг законодавства у сфері залізничного транспорту. Про це повідомило Міністерство розвитку громад і територій України, передає УНН.

Характеристики

Повідомляється, що у Брюсселі за участю міністра розвитку громад та територій Сергія Деркача пройшла зустріч, присвячена прескринінгу українського законодавства у сфері залізничного транспорту.

Як заявляється, це один із перших кроків підготовки до офіційного скринінгу за переговорним розділом 14 "Транспортна політика", який визначить подальший переговорний процес щодо гармонізації українського законодавства з вимогами європейських директив, зокрема щодо залізничного транспорту.

Прескринінг є першим кроком підготовки до офіційного скринінгу наших норм з положеннями acquis ЄС та черговим естапом у тривалому процесі адаптації залізничного законодавства, яке відповідатиме як національним пріоритетам України, так і європейським стандартам

Головними темами дискусії стали аспекти законодавчих ініціатив, які наразі готує Міністерство України. Зокрема, обговорювався проект Закону "Про систему та особливості функціонування ринку залізничного транспорту України", зареєстрований у Верховній Раді за ініціативою Уряду. Цей документ передбачає впровадження нової моделі ринку залізничного транспорту, орієнтуючись на досвід європейських країн.

Євроінтеграція та розвиток зовнішньоекономічних зв'язків висувають нові вимоги до галузі. Сьогодні в суспільстві і в бізнесі є прямий запит щодо нової залізниці: з можливістю відкриття ринку перевезень для бізнесу та якісними послугами для пасажирів. Справедлива конкуренція між усіма учасниками ринку, з прозорими тарифами на доступ до інфраструктури, економічна ефективність залізничних перевезень, максимальне використання наявної інфраструктури, - все це прямі вимоги директив ЄС, які Україна має імплементувати та реалізувати

У міністерстві зазначили, що реформа залізничного транспорту є пріоритетом для України в рамках євроінтеграції. І при цьому гармонізація українського законодавства відповідно до Директиви 2012/34/ЄС є ключовою умовою інтеграції України в європейський транспортний простір. Директива встановлює правила для створення єдиного європейського залізничного простору.

Крім того, важливо адаптувати основні принципи Директиви (ЄС) 2016/797, що стосується інтероперабельності залізничної системи в межах Європейського Союзу, а також Директиви (ЄС) 2016/798, яка регулює безпеку на залізничному транспорті, до українського законодавства. Цей процес передбачає впровадження європейських стандартів безпеки руху, формування механізмів для технічного розслідування залізничних інцидентів, а також закладення правових основ для технічного регулювання, що забезпечує інтероперабельність (здатність залізничного транспорту здійснювати безпечний рух).

Нагадуємо

Укрзалізниця невпинно реалізує проект будівництва першої в Україні євроколії, що з'єднає Чоп і Ужгород. На сьогодні вже завершено 3,5 км з запланованих 8,3 км, а роботи повинні бути завершені в поточному році.

Читайте також