Європейський Союз має намір ввести податок на недорогі вантажі з Китаю, повідомляє Reuters.

Блок має намір поступово скасувати безмитний імпорт для товарів, вартість яких нижча за 150 євро.
Європейський Союз обмірковує введення збору в розмірі 2 євро за обробку незначних посилок, які надходять у сфері електронної комерції. Блок стикається з викликами, пов'язаними з величезною кількістю недорогих товарів, що реалізуються на онлайн-майданчиках.
За інформацією видання Reuters, у 2024 році митні служби Європейського Союзу очікують обробити приблизно 4,6 мільярда дешевих посилок, придбаних через Інтернет, з яких 91% надійде з Китаю. Це вдвічі більше в порівнянні з 2023 роком.
У лютому Єврокомісія заявила, що скасує безмитний режим для малоцінних вантажів вартістю не більше ніж 150 євро, але не раніше 2028 року. Комісія також вивчить можливість введення збору за обробку товарів електронної комерції.
Виконавча влада ЄС заявила, що збір покриватиме роботу із забезпечення відповідності величезної кількості посилок правилам ЄС, наприклад, щодо безпеки іграшок, і стягуватиметься з інтернет-магазинів, а не з покупців.
"Обробка 4,6 мільярда посилок ускладнює забезпечення належного контролю, а впровадження такого контролю потребує значних фінансових витрат. Тому цілком розумно запропонувати компаніям, таким як Alibaba, Temu або Shein, покрити свою частку витрат", - зазначив голова торгового комітету Європейського парламенту Бернд Ланге.
Міністерство закордонних справ Китаю висловило надію, що Європейський Союз буде дотримуватися принципів відкритості та створить справедливі, прозорі й недискримінаційні умови для ведення бізнесу китайськими компаніями.
Комісія виступила з ініціативою ввести плату у розмірі 2 євро за доставки, які здійснюються безпосередньо до споживачів, або ж менше – 50 центів за посилки, які обробляються на складах у межах ЄС.
Європейські ритейлери кажуть, що наявна політика безмитного ввезення дає Temu і Shein перевагу.
Потік імпорту з Китаю може загострити економічні ризики, які походять від мит, введених президентом США, для європейських країн. Жорсткі заходи Трампа стосовно Китаю та В'єтнаму свідчать про те, що Брюсселю варто бути готовим до збільшення поставок азійських товарів, які можуть бути перенаправлені на його ринки. За словами чиновників, Комісія розробляє нові надзвичайні мита у відповідь на цю ситуацію і посилила контроль за імпортом.