Фахівець у сфері мови тіла поділилася своїми спостереженнями щодо емоційного стану Путіна під час його зустрічі з Сі Цзіньпіном.

9 травня в Москві відбувся військовий парад, присвячений 80-річчю Перемоги, на якому серед почесних гостей був присутній китайський лідер Сі Цзіньпін. Для президента Росії Володимира Путіна його візит цього дня став символом того, що країна вийшла з ізоляції. Проте, мова тіла Путіна свідчила про його тривожність.
Про це в бесіді з Daily Mail розповіла експертка з мови тіла Джуді Джеймс.
За її словами, під час комунікації з Сі Путін демонстрував невербальні ознаки стримуваної напруги. Коли вони йшли поруч, глава Кремля був із насупленими бровами, покусував нижню губу, а руку стискав у кулак.
Його жести, каже Джуді, вказували на зусилля, яких він докладав для того, щоб зустріч із китайським колегою пройшла правильно в очах світу.
Одночасно Путін намагався показати всім присутнім та перед камерами, що його зв'язки з Сі є дружніми.
Джеймс зазначає, що більш виразні вчинки та свідомі жести Путіна, здається, мають на меті продемонструвати невимушену і навіть ігриву дружбу. Наприклад, ми можемо помітити, як він у певний момент підштовхує Сі долонею ззаду, що є типовым сигналом для друзів, щоб запросити когось до спільного жарту. Крім того, він нахиляється вперед з веселим виразом обличчя, поки Сі говорить, і потирає комір пальцем, натякаючи на легкий та дотепний обмін думками.
Ще одним яскравим моментом стало те, як президент Росії намагався вести діалог із Сі.
"Коли двоє чоловіків розмовляють на ходу, Путін вдається до показової жестикуляції, щоб підтримувати перебіг невимушеної бесіди. Він піднімав пальці в жесті "щипок", імовірно, щоб здаватися повністю залученим, незважаючи на те, що вони говорять двома різними мовами", - додала співрозмовниця таблоїда.
В цілому, Джеймс вважає, що Путін «пишався» своїми зв'язками з лідером Китаю Сі Цзіньпіном.
Візит Сі на парад став третім до Росії з початку вторгнення ЗС РФ в Україну в лютому 2022 року. Після початку того, що Кремль називає "спеціальною військовою операцією" в Україні, Росія стала дедалі залежнішою економічно від Китаю, оскільки західні санкції позбавили її доступу до більшої частини міжнародної торговельної системи. Розширення торгівлі КНР і РФ допомогло Кремлю пом'якшити деякі з найважчих ударів.
Москва змістила основний акцент свого експорту енергоносіїв на Китай і почала активно співпрацювати з китайськими компаніями для імпорту високотехнологічних компонентів, необхідних для російської військової промисловості, з метою обходу західних санкцій.
На параді Путін, з явною гордістю, представляв Цзіньпіну, який сидів поряд, броньовану техніку, систему "Іскандер-М" і різноманітні безпілотники, використовувані у конфлікті між Росією та Україною. Серед цих апаратів особливо привернули увагу чорні "Герані", які Сі спостерігав з щирим зацікавленням.
Раніше видання "Фокус" повідомляло про умови, за яких Сі Цзіньпін бере участь у переговорах щодо завершення конфлікту в Україні.