Політичні новини України та світу

Існує два можливих варіанти розвитку ситуації: Портников аналізує бесіду Трампа з Путіним.

Журналіст і публіцист Віталій Портников вважає, що завдяки телефонній розмові з Трампом Путін отримав ще одну дипломатичну перемогу

Таку точку зору він озвучив у ефірі каналу Еспресо.

Вчора Путін здобув ще одну дипломатичну перемогу. Але, знову ж таки, це не свідчить про його геніальність як політика. Багато хто каже: "О, напевно, він дуже талановитий політик". Але це не так. Насправді, Трамп сам подає йому ці перемоги на блюдечку.

Існує два можливих варіанти розвитку ситуації. Перший варіант, що стосується Трампа, полягає в оголошенні припинення вогню, після чого розпочнеться процес мирних переговорів. Він постійно підкреслює: "Я не бажаю, щоб люди гинули. Найголовніше для мене - зберегти життя людей". Другий варіант, пов'язаний із Путіним, передбачає продовження переговорів на фоні активних бойових дій.

Ну, я не вважаю, що потрібно бути великим експертом, аби зрозуміти, що Путін здобув абсолютно ясну перемогу над Трампом. Перемовини вже розпочалися, а Трамп, здається, навіть не усвідомлює цього на фоні військових подій. Нагадаю, що він радив українській делегації вирушити до Стамбула, стверджуючи, що це їхній шанс на мир", - зазначив він.

Після того, як переговори між Росією та Україною завершилися без жодних досягнень, президент США Дональд Трамп заявив, що без його участі ситуацію не вдасться вирішити. Він підкреслив, що лише він здатен знайти спільну мову з російським лідером Володимиром Путіним.

"Він зателефонував Путіну і після цього сказав, що Росія й Україна мають домовлятися між собою без участі Сполучених Штатів. Це не просто ознака політичної шизофренії. Це щире, абсолютне бажання того, хто очолює Сполучені Штати, ультраправого політика, це треба пам'ятати, підіграти іншому ультраправому політику - Путіну. Треба пам'ятати, що Путін і Трамп ідеологічно дуже близькі люди з імперіалістичним, ультраправим, я б сказав навіть постфашистським мисленням, зі щирою, абсолютною зневагою до демократії. І коли ми бачимо розмови Путіна і Трампа, ми бачимо розмови однодумців, людей, які бачать світ абсолютно однаково, в одній і тій самій оптиці. Просто Трампу Сполучені Штати Америки не дають поки що можливості створити саме такий режим, який створив у Росії Путін", - зауважив Віталій Портников.

Читайте також: Європейські лідери спочатку були здивовані, а потім шоковані: дипломат Безсмертний про розмову Трампа і Путіна

Водночас він підкреслив, що Путін не відразу встановив авторитарний режим. Спочатку він керував демократичною державою, що мала розвинені демократичні інституції, опозиційні політичні партії та незалежні засоби масової інформації.

Читайте також