Політичні новини України та світу

Дуда й надалі буде надавати підтримку Україні у прагненні до здобуття членства в НАТО.

Для Польщі важливо, щоб Україна орієнтувалася на Захід.

Про це повідомило Польське радіо, пише DailyLviv.com. Підтримка євроатлантичних прагнень України, єдність НАТО та присутність США в Європі є ключовими питаннями для Польщі напередодні саміту Північноатлантичного альянсу, про які згадував президент Анджей Дуда під час засідання Ради національної безпеки, що відбулося у середу, 18 травня, у Варшаві.

На початку засідання Ради президент Польщі підкреслив, що на саміті Альянсу обов'язково буде розглянуто ситуацію на Близькому Сході, включаючи несподіване загострення конфлікту між Ізраїлем та Іраном, а також триваючу агресію Росії щодо України. "Я продовжуватиму підтримувати Україну в її прагненні приєднатися до Північноатлантичного альянсу та в загальному бажанні бути максимально інтегрованою у західну спільноту", - зазначив він.

Дуда акцентував увагу на тому, що нині на політичній арені Польщі існує ясна позиція щодо України: "Ми підтримуємо її вступ до НАТО. Це відповідає інтересам Польщі, адже Україні вигідно орієнтуватися на Захід".

Президент також підкреслив, що основною загрозою для членів НАТО, принаймні в Європі, є імперська політика Росії. У цьому зв'язку він акцентував увагу на запланованих осінніх навчаннях "Запад-2025", які відбудуться між Росією та Білоруссю. Він нагадав, що подібні маневри, що проводилися чотири роки тому, стали передвісником вторгнення в Україну в лютому 2022 року. "Це потребує додаткової демонстрації готовності з боку Альянсу", - зазначив він.

Дуда також нагадав, що однією з найважливіших тем саміту НАТО буде питання зобов'язання країн-членів виділяти більше коштів на безпеку, наприклад, у формулі, запропонованій генеральним секретарем Марком Рютте - 3,5% ВВП на оборону та 1,5% ВВП на інші питання, пов'язані з безпекою. "Я особисто згоден з цією пропозицією; для нас у Польщі це не проблема", - сказав президент, наголосивши на політичному консенсусі в Польщі з цього питання.

Як наголосив польський лідер, найважливіше для Альянсу - це збереження єдності. "Ми, безумовно, хочемо (...) зберегти цю єдність і, безумовно, намагатимемося вести справи таким чином, щоб максимально зберегти цю єдність", - оголосив президент Республіки Польща. Він також висловив думку, що трансатлантичні зв'язки в рамках НАТО слід максимально зміцнити. Водночас він запевнив, що немає інформації про плани обмеження американської присутності в Польщі.

Читайте також