Згідно з даними Міжнародного енергетичного агентства, прибутки Росії від продажу нафти знизилися до найнижчого показника за останні два роки.

У квітні цього року доходи Росії від експорту нафти досягли найнижчого показника за останні два роки, оскільки світові ціни на сиру нафту зменшилися через зниження попиту.
Цю інформацію підтверджують дані, надані Міжнародним енергетичним агентством (МЕА), повідомляє enkorr.
Як повідомляється, в квітні Росія заробила $13,2 млрд на експорті сирої нафти й нафтопродуктів, що є найнижчим показником з червня 2023 року.
Падіння сталося на фоні продовження зниження середньозваженої вартості російської сировинної нафти у квітні, яка досягла $55,6 за барель, що є помітно нижче встановленої граничної ціни.
"Ціни на російську нафту відповідали міжнародним тенденціям. Очікується, що підвищена невизначеність у торгівлі негативно вплине на світову економіку і, як наслідок, на попит на нафту", - сказано в звіті МЕА.
Загальні обсяги експорту російської нафти в квітні залишилися трохи вищими за рівні попередніх двох місяців на рівні 7,55 млн барелів на день.
Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) повідомило, що в квітні загальний видобуток сирої нафти в Росії досягнув 9,3 мільйона барелів на добу. Це стало можливим завдяки зростанню експорту та відновленню темпів переробки російської нафти.
Раніше стало відомо, що Росія розглядає можливість вимушеного скорочення видатків федерального бюджету через падіння нафтогазових доходів.
Раніше було відзначено, що вартість російської нафти в рублях вперше за останні два роки опустилася нижче рівня 4 тисяч рублів за барель. Це приблизно на 40% нижче, ніж було закладено в федеральному бюджеті РФ.
Світові ціни на нафту впали більш ніж на 20% від початку квітня. На це вплинула непередбачувана тарифна політика президента США Дональда Трампа, яка посилила побоювання щодо уповільнення світової економіки.
На зниження цін також вплинуло рішення Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) та її союзників на чолі з Росією (ОПЕК+) прискорити відновлення видобутку нафти.