Для Росії та її союзників буде створено окремий департамент у Міністерстві закордонних справ, повідомляє Сибіга.

В Міністерстві закордонних справ буде створено Управління недружніх держав, яке має на меті боротьбу з загрозами, що походять від Росії та її союзників. Про ці та інші зміни в структурі повідомив міністр закордонних справ Андрій Сибіга.
"[До управління недружніх країн] будуть входити не лише Росія, але і її поплічники, такі як Північна Корея або Білорусь. Тут ідеться не про двосторонні відносини, а про протидію загрозам. Україна обороняється від повномасштабної агресії і наша політика має надавати пріоритет нейтралізації загроз. Це управління куруватиме перший заступник [міністра]", - розповів керівник МЗС.
Одночасно, зазначив Сибіга, Департамент міжнародного права та протидії агресії на міжнародному рівні також буде працювати над тим, щоб притягнути Москву та окупантів до відповідальності за їхні злочини.
Водночас департамент, який відповідав за інтеграцію до НАТО та Європейського Союзу, буде поділено на дві незалежні структури: з'явиться окреме управління для НАТО та окремий департамент для ЄС.
За інформацією міністра, департамент зосередиться на сприянні безпосередньому вступу України до Європейського Союзу, а управління "надасть новий поштовх нашій інтеграції на шляху до повноправного членства в Альянсі".
Замість колишнього департаменту роззброєння тепер функціонує Департамент міжнародної безпеки та оборони України. Сибіга підкреслив, що "Україна більше не має наміру проходити через процес роззброєння".
Запроваджується нова структура для управління санкційною політикою. Міністр закордонних справ підкреслив, що питання санкцій раніше розподілялося між кількома департаментами, але створення окремого підрозділу сприятиме "консолідації процесів і підвищенню ефективності роботи з санкціями".
Департамент економічної дипломатії тепер опікуватиметься процесами залучення міжнародної підтримки у відновленні України, а не лише відкриттям нових ринків і сприянням вітчизняним експортерам і залученням інвестицій.
Для заміни управління, яке займається українцями за межами країни, буде створено новий департамент, що спеціалізуватиметься на світовому українстві та гуманітарній співпраці. Міністр підкреслив, що це є "свідченням важливості та пріоритетності розвитку зв'язків і співпраці з глобальною українською спільнотою". Раніше співрозмовник LIGA.net у фракції "Слуга народу" повідомив про наміри ліквідувати Міністерство національної єдності, яке відповідало за підтримку українських громадян за кордоном та їх повернення на батьківщину.
Серед інших нововведень, управління Сполучених Штатів та Канади від'єднали від Департаменту Латинської Америки та Карибського Басейну, оскільки це окремий напрямок роботи, котрий не може "змішуватися" разом з латиноамериканськими справами, зазначив Сибіга.
Нова структура МЗС була затверджена на Колегії відомства 7 липня. За словами глави відомства, новий устрій Міністерства "відповідає реаліям війни та кращим європейським і світовим дипломатичним практикам".