Щоб подолати енергетичну кризу, необхідно активізувати діяльність газовидобувних компаній, які наразі перебувають під блокадою, - НВ.Бізнес.

Внаслідок знищення газодобувних підприємств російською армією Україні доводиться вирішувати проблему газової нестачі шляхом скорочення тривалості опалювального сезону та імпортуючи газ за європейськими тарифами. Енергетичну кризу ускладнює також те, що санкції призводять до зупинки діяльності українських газовидобувних компаній, як зазначає НВ.Бізнес.
Видання підкреслює, що одним із можливих шляхів вирішення газової кризи є збільшення обсягів власного видобутку в Україні. Однак, діяльність деяких українських підприємств наразі заблокована, тому потрібне "вольове рішення" для відновлення процесу видобутку газу. Наприклад, згадується компанія "Пром-Енерго Продукт" та "Представництво Регал Петролеум Корпорейшн Лімітед", які є частиною британської компанії Enwell Energy і входять до складу групи Smart Energy.
"Внаслідок недосконалої санкційної політики на початку року обидві компанії призупинили свою діяльність. Це призводить до щоденних втрат для України у розмірі 240 тисяч кубічних метрів газу та 36 тонн газового конденсату, які раніше видобували ці підприємства. За попередніми оцінками, до кінця 2025 року Україна втратить приблизно 85,5 мільйона кубічних метрів газу через їхню зупинку, а бюджет понесе збитки, які перевищать 1 мільярд гривень", -- інформує джерело.
Чим більше часу триває зупинка підприємств, тим важче підтримувати продуктивність свердловин. Це також негативно впливає на економіку та соціальну сферу Полтавської та Харківської областей — втрачаються робочі місця і зменшуються податкові надходження.
Таким чином, уряд повинен активувати механізм відновлення діяльності призупинених компаній, який вже мав місце в минулому і дозволяє реалізувати це без анулювання санкцій щодо певних приватних осіб, -- підкреслило НВ. Бізнес.
Генеральний директор Smart Holding Іван Герасимович підкреслив, що повернення підприємств до нормальної діяльності є проблемою, яка вирішується не протягом місяців або тижнів, а всього за кілька днів. "Якщо ситуація не покращиться, ми будемо змушені звільняти працівників та закривати компанію", — додав він.
Нагадаємо, що в кінці березня російські збройні сили, незважаючи на оголошену в Кремлі заборону на удари по енергетичній інфраструктурі, атакували об'єкти "Нафтогазу" у Полтавській області, завдавши шкоди газодобувним потужностям компанії. Як повідомив перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Олексій Кучеренко, руйнування газовидобувних об'єктів призвело до необхідності дострокового завершення опалювального сезону в цьому році.