Політичні новини України та світу

Недорогий інструмент для терористичних дій: Федоренко поділився інформацією про новий дрон, який використовують росіяни.

Протягом тривалого періоду росіяни володіли значною перевагою в повітряному просторі.

Російські окупаційні війська почали використовувати новий БПЛА літакового типу "Молнія-1". Вперше його, нібито, застосували 12 листопада для атаки на Харків. Командир батальйону "Ахілес" 92-ї окремої штурмової бригади Збройних сил України Юрій Федоренко в ефірі "Українського радіо" розповів про використання безпілотників у війні.

За його словами, росіяни тривалий час мали дуже серйозну перевагу в повітрі, оскільки ЗСУ критично не вистачало засобів ППО для ураження ворожих цілей. Це стосувалось як розвіддронів, так і ударних БПЛА. Противник влітку щомісяця використовував до 200 "Ланцетів", однак зараз цей показник впав на понад 70%.

"Завдяки українському інтелекту, ми змогли розробити систему для знищення ворожих безпілотників різних типів — як розвідувальних, так і бойових, використовуючи наші дрони. Наразі ці технології активно впроваджуються та вдосконалюються на фронті. Ворог починає вживати заходів у відповідь, розуміючи, що втрати його розвідувальних та ударних літальних апаратів значно зросли", — зазначив Федоренко.

Він зазначив, що одним з ключових моментів є цінова стратегія. "Ланцет" призначений для знищення артилерійських установок, легкоброньованих машин, особового складу та місць скупчення. Проте "Блискавка-2" є більш економічним безпілотником завдяки іншій бойовій частині, що відкриває можливості для його широкого застосування.

"Як наслідок - це посилює вогневий вплив в першу чергу по прифронтових селах і містах. Це засіб терору української нації. Боєприпас не має руйнівної сили, порівняної із "Ланцетом", але при зальоті в цивільне місто, де люди ходять і займаються своїми справами, розрив будь-якого боєприпасу - це може бути критичним наслідком. Кожен заліт такого дрона, який не збитий, супроводжується, на жаль, пораненнями серед цивільних. Ворог шукає дешеві рішення, щоб наростити свої спроможності по терору українського населення в тих частинах України, які розташовані при фронті. Тому що достатньо далеко "блискавки" залітати на поточний момент не можуть", - пояснив військовий.

Випуск доступного російського безпілотника "Гербера" став новим викликом для української системи протиповітряної оборони, зазначає Forbes.

БПЛА "Гербера" трохи менший за іранський Shahed-136. Корпус безпілотника виготовлений із полістиролу та фанери. За деякими оцінками, він коштує вдесятеро дешевше за Shahed-136.

Росія змінила тактику терору українських міст ударними безпілотниками типу "Шахед". Тепер ворог випускає їх не лише вночі, а і вдень, і причина цього очевидна, вважає військовий експерт Роман Світан.

Читайте також