Недостаток кадрів: Україна розпочинає пошук працівників за межами країни.

На українському ринку праці спостерігається серйозна нестача робочої сили, і з часом державі знадобиться залучити трудових мігрантів для вирішення цієї проблеми.
Таку інформацію озвучив керівник "Офісу міграційної політики" Василь Воскобойник.
За його словами, Україна може стати привабливою для працівників із Центральної Азії, Південного Кавказу та Південно-Східної Азії, де рівень заробітної плати нижчий, а можливостей для легального працевлаштування обмежено. Потенційно до України також можуть приїхати ті, хто втратив роботу в країнах ЄС або є біженцем з регіонів, охоплених війною.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У центрі зайнятості повідомили про найбільший недолік спеціалістів в Україні.
Водночас, Воскобойник підкреслює, що через військові загрози, правову нестабільність та інфраструктурні труднощі Україна наразі не може конкурувати на світовому ринку праці. Однак, залучення іноземних спеціалістів можливе, якщо буде розроблена і реалізована чітка міграційна стратегія.
"У нас є можливість привернути увагу працівників з менш розвинених країн. Проте для цього необхідна державна стратегія, спрямована на залучення іноземної робочої сили," - підкреслив фахівець.
При цьому частину кадрового дефіциту можна компенсувати за рахунок внутрішньої міграції та працевлаштування людей, яких раніше оминали на ринку праці. Воскобойник наголошує: головний виклик сьогодні - перенавчання. В Україні досі не розроблено дієвої програми, яка б сприяла ефективному професійному переформатуванню громадян, зокрема внутрішньо переміщених осіб.
"Обмежена мобільність населення та небажання переходити на інші професії є однією з основних перешкод. У міських районах спостерігається надлишок педагогічних працівників, тоді як технічний персонал є в дефіциті. В селах ситуація ще гірша — там катастрофічно не вистачає кваліфікованих спеціалістів," - підкреслив він.