Політичні новини України та світу

Бюджетний дефіцит Росії зріс майже втричі внаслідок падіння цін на нафту.

Федеральний бюджет Росії третій місяць поспіль зіткнувся з падінням сировинних доходів доходів та збільшенням дефіциту.

Цю інформацію повідомляє Міністерство фінансів Росії, як зазначає видання The Moscow Times.

У результаті квітня до бюджету Росії поступило 1,08 трлн рублів у вигляді податків від нафтогазового сектору, що на 12% менше у порівнянні з аналогічним місяцем минулого року. Загалом за чотири місяці цього року доходи від нафтогазових компаній зменшилися на 10%, або на 430 млрд рублів, до 3,76 трлн рублів.

Загальна сума бюджетних доходів Російської Федерації, що включає несировинні податки, досягла 5% і становить 12,3 трлн рублів. Водночас витрати, з яких третина спрямована на армію та військові потреби, зросли на 20% і тепер складають 15,5 трлн рублів.

Таким чином, до завершення квітня в російському бюджеті виник дефіцит у розмірі 3,23 трлн рублів, що на 183% перевищує показники за аналогічний період минулого року (1,14 трлн рублів). При цьому кожен п'ятий рубль, витрачений урядом Росії, не мав реального податкового забезпечення, що становить 20,8% від загального бюджету.

Як зазначає російський Мінфін, сировинні доходи просіли через падіння цін на нафту: середня вартість барелю Urals у квітні опустилася до $54, хоча ще в січні трималася сягала $70 і вище. При цьому "існують ризики" подальшого зниження нафтогазових надходжень "внаслідок ослаблення цінової кон'юнктури".

Бюджет Росії на 2025 рік був складений з припущенням, що вартість нафти становитиме 69,7 доларів за барель. Проте в квітні Міністерство економічного розвитку РФ знизило свій прогноз до 56 доларів, внаслідок чого Міністерство фінансів тричі переглянуло оцінку бюджетного дефіциту: замість попередніх 1,2 трлн рублів, тепер він складає 3,8 трлн рублів.

Для його фінансування потрібно буде звернутися до Фонду національного добробуту та реалізувати валютні активи на суму 800 млрд рублів до завершення року.

Не так давно з'явилася інформація, що Росія планує примусове зменшення витрат федерального бюджету у зв'язку зі зниженням доходів від нафтогазового сектору.

До того повідомлялося, ціна російської нафти в рублях вперше за останні два роки впала нижче позначки 4 тис. руб. за барель. Це приблизно на 40% менше, ніж передбачалося у федеральному бюджеті РФ

Світові ціни на нафту знизилися більш ніж на 20% з початку квітня. Це сталося через непередбачувану тарифну політику президента США Дональда Трампа, що викликала побоювання щодо можливого уповільнення глобальної економіки.

На зниження цін також вплинуло рішення Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) і її партнерів, очолюваних Росією (ОПЕК+), прискорити процес відновлення видобутку нафти.

Читайте також