Політичні новини України та світу

Ціни на золото підвищуються через зміни в митній політиці, що сприяють зростанню інтересу до активів, які вважаються безпечними.

Ціни на золото дещо підвищилися під час азіатських торгів у середу, продовживши незначне зростання з попередньої сесії. Це відбулося на фоні стабільного попиту на активи-безпечні гавань, що підтримується очікуваннями можливого збільшення торгових мит у США.

Однак підвищенню вартості золота заважала стабільність американського долара, тоді як ослаблення напруженості в регіоні Близького Сходу також призвело до деякого зниження інтересу до безпечних інвестицій.

О 06:38 за східноєвропейським часом ціна спотового золота зросла на 0,3%, досягнувши $2 40,16 за унцію. У той же час, ф'ючерсні контракти на золото, термін виконання яких припадає на лютий, піднялися на 0,7% і становлять $2 665,41 за унцію.

Новообраний президент Сполучених Штатів Дональд Трамп висловив намір запровадити нові торгові мита для Китаю, Канади та Мексики після свого вступу на посаду. Це викликало стурбованість щодо можливого загострення торгової війни між провідними економіками світу.

Економічні експерти застерігають, що раптове введення високих мит може негативно вплинути на світову економіку та сприяти зростанню інфляції в Америці, що, в свою чергу, може призвести до підвищення процентних ставок в майбутньому.

Долар стрімко піднявся на фоні цієї думки, що суттєво зменшило загальний приріст золота.

Інтерес до золота як надійного активу також знизився після оголошення президентом США Джо Байденом угоди про перемир'я між Ізраїлем та Хезболлою, що стало знаком можливого загострення ситуації на Близькому Сході.

Інші дорогоцінні метали в середу показали невелику позитивну тенденцію. Ф'ючерси на срібло піднялися на 0,4% до $30,962 за унцію, тоді як ф'ючерси на платину досягли рівня $932,05 за унцію.

Серед промислових металів ф'ючерси на мідь на Лондонській біржі металів виросли на 0,6% до $9 026,50 за тонну, в той час як ф'ючерси на мідь з терміном дії в лютому виросли на 0,4% до $4,1463 за фунт.

Економічна політика Трампа, яка, як очікується, сприятиме зростанню економіки США і зміцненню долара, може обмежити апетит інвесторів до золота, попереджають аналітики Bank of America.

Протягом другого терміну Трампа, ймовірно, буде продовжено зменшення корпоративних податків та реалізація політики економічного зростання, що може стимулювати розвиток, але водночас призвести до підвищення інфляційних показників.

Очікується, що ця тенденція збереже процентні ставки в США на відносно високому рівні в довгостроковій перспективі, підтримуючи курс долара і прибутковість казначейських облігацій, одночасно обмежуючи попит на золото.

Протягом листопада дорогоцінні метали, зокрема золото, зазнали істотних втрат після того, як Трамп здобув перемогу на виборах на початку місяця.

На вартість промислових металів впливала ймовірність посилення агресивної політики США стосовно Китаю, що є ключовим постачальником міді та інших кольорових металів.

Читайте також