Ціни на золото коливаються вгору через ослаблення долара на фоні очікувань зниження процентних ставок, а також зростання геополітичної напруженості.
Ціни на золото піднялися на азіатських ринках у п'ятницю, скориставшись зниженням вартості долара. Трейдери очікують зменшення процентних ставок у грудні, а зростання геополітичних напружень також сприяло зростанню попиту на безпечні активи.
Протягом тижня після оголошення про мир між Ізраїлем і Хезболлою жовтий метал зазнав певних втрат. Однак ескалація напруження між Росією та Україною призвела до того, що в четвер і п'ятницю ціни змогли частково компенсувати свої тижневі зниження.
О 06:40 за східноєвропейським часом ціна спотового золота піднялася на 0,9% і досягла 2660,69 доларів за унцію. У той же час ф'ючерсні контракти на золото, які закінчуються в лютому, також виросли на 0,9% і становлять 2684,75 доларів за унцію.
Цього тижня Росія завдала другого великого удару по енергетичній інфраструктурі України, а також погрожувала атакувати райони Києва новітніми балістичними ракетами.
Атака на Москву була названа "реакцією на застосування Україною західних ракет дальнього радіусу дії проти Росії", що, за словами російських офіційних осіб, призведе до значної ескалації конфлікту.
На початку листопада Росія також зменшила рівень ядерної реакції у відповідь.
На Близькому Сході з'явилися сумніви щодо нещодавнього перемир'я між Ізраїлем і Хезболлою після того, як обидві сторони звинуватили одна одну в порушенні перемир'я.
Зростання цін на золото було також підсилене падінням курсу долара, оскільки інвестори продовжували сподіватися на те, що Федеральний резерв в грудні прийме рішення про зниження процентних ставок.
Згідно з інформацією від CME Fedwatch, трейдери вважають, що ймовірність зниження ставок ФРС на 25 базисних пунктів становить 68,6%. Водночас ймовірність того, що ставки залишаться на поточному рівні, оцінюється в 31,4%.
Прогнози щодо зниження процентних ставок у грудні залишаються актуальними, незважаючи на те, що нещодавні дані свідчать про стабільність інфляції в США. Водночас представники Федеральної резервної системи висловили підтримку поступовому зниженню ставок.
Цього тижня курс долара зазнав значного зниження, втративши частину прибутків, здобутих після успіху Дональда Трампа на виборах на початку місяця.
Проте, довгострокові прогнози щодо процентних ставок у Сполучених Штатах залишаються незрозумілими, оскільки рівень інфляції суттєво перевищує цільовий показник Федеральної резервної системи, який становить 2%. Крім того, передбачається, що експансіоністська економічна політика Трампа також сприятиме зростанню як інфляції, так і ставок.
Ряд чиновників ФРС, в тому числі голова Джером Пауелл, повинні виступити наступного тижня з промовами перед грудневим рішенням по процентній ставці.
У п'ятницю спостерігалося зростання цін на ключові метали на фоні ослаблення долара. Ф'ючерси на платину піднялися на 1,1%, досягнувши $947,35 за унцію, тоді як ф'ючерси на срібло зросли на 1,5%, до $31,157 за унцію.
Серед металів, що використовуються в промисловості, ціни на ф'ючерси на мідь на Лондонській біржі металів піднялися на 0,7%, досягнувши позначки $9 061,50 за тонну. Тим часом лютневі ф'ючерси на мідь виросли на 0,8%, сягнувши $4,1640 за фунт.
Ринок міді з нетерпінням чекає на дані індексу менеджерів із закупівель від Китаю, найбільшого імпортера цього металу, які будуть оприлюднені в суботу. Прогнозується, що ці показники продемонструють підвищення активності, враховуючи, що за останні два місяці Пекін впровадив ряд стимулюючих заходів.