Політичні новини України та світу

Чому ситуація з Трампом є передбачуваною та які уроки з цього отримала Україна: погляд експерта з політики.

Конфлікт між США та Україною був неминучим і зростав протягом останніх місяців, ще до того, як виникла суперечка між Володимиром Зеленським і Дональдом Трампом. Україні, напевно, слід переглянути свої методи у стратегії та тактиці ведення переговорів.

Таку інформацію в коментарі до YouTube-каналу РБК-Україна озвучив політичний експерт Володимир Фесенко. Ці дані наводять також Контракти.UA.

"Ця ситуація, можливо, є надто серйозною, хоча термін 'катастрофа' часто вживається і частково відображає суть подій. Я б скоріше говорив про 'кризу'. Це раптовий і несподіваний конфлікт, що виник внаслідок емоційних факторів, які складалися одночасно. Ніхто з них, ані Зеленський, ані Трамп, не планував цього, навпаки, їхня мета полягала в демонстрації успішних домовленостей і підписанні угод", - підкреслив експерт у політичних питаннях.

На його думку, водночас криза, яка виникла, є закономірною і є наслідком зміни зовнішньої політики США і пов'язані з цим фактори.

"На жаль, це стало неминучим, і ситуація досягла критичної точки - ухвалено резолюцію в ООН, виникли труднощі в переговорному процесі через зміни в політиці США щодо Росії, України та визначення конфлікту між цими країнами. Це стало очевидним під час суперечки в Овальному кабінеті," - зазначив Фесенко.

Він додав, що були також суперечки щодо ресурсної угоди. Як вважає політолог, це ще кінець перепалки і може бути продовження.

За його інформацією, нині спостерігається критична стадія кризи у взаєминах між США та Україною, особливо між президентами Володимиром Зеленським та Дональдом Трампом, а також у контексті можливого мирного процесу. Це криза, що виникла через принципово різні підходи.

Фесенко не виключаєть, що для України можуть бути негативні наслідки і з'являються ризики серйозні.

"Проте сигнали, які надходять з Білого дому, свідчать про те, що вони не мають наміру завершувати переговори щодо закінчення війни. Це відкриває для нас певні можливості. На мою думку, Україні слід переглянути свої підходи до стратегії та тактики в рамках переговорного процесу. Варто визнати кілька істин, які рано чи пізно необхідно було б усвідомити. Зараз єдиним прийнятним варіантом для завершення конфлікту за умов Трампа виглядає припинення вогню," - вважає він.

28 лютого Президент України Володимир Зеленський здійснив візит до Вашингтона, де провів зустріч з президентом Дональдом Трампом.

Під час спілкування у Білому домі між Зеленським, Трампом та віцепрезидентом США Джей Ді Венсом сталася суперечка, яка стосувалася війни в Україні.

Після сварки Трамп зібрався зі своїми ключовими радниками в Овальному кабінеті. Пізніше Володимир Зеленський достроково поїхав з Білого дому.

Трамп висловив звинувачення на адресу президента України, стверджуючи, що він нібито не готовий до укладення миру.

Варто додати, у Вашингтоні також очікувалося підписання угоди між Україною та США щодо мінералів. Але цього не сталося.

Читайте також