Політичні новини України та світу

Чисті валютні інтервенції Національного банку України за минулий тиждень збільшилися на 33,6%.

Національний банк України (НБУ) минулого тижня, практично без здійснення валютних покупок, підвищив обсяг продажу валюти на міжбанківському ринку на $228,1 млн, що становить 33,6%, довівши його до $906,6 млн, згідно з даними, оприлюдненими на сайті регулятора.

Відповідно до цієї інформації, даний обсяг продажу валюти є найбільшим з середини лютого 2025 року, коли регулятор здійснив продаж на рекордні $1191,30 млн, що стало найвищим показником з початку року.

Інформація, яку Національний банк встиг представити за цей період, показує, що минулого тижня сальдо валютних інтервенцій майже щодня залишалося негативним, за винятком понеділка, коли воно становило $1,38 млн. Вже у вівторок було зафіксовано від'ємне сальдо на рівні $11,5 млн, у середу - $14,5 млн, а в четвер - $6,8 млн.

Офіційний курс гривні щодо долара зріс з 41,7842 грн за $1 на початку тижня до 41,7514 грн за $1 наприкінці.

На готівковому ринку протягом тижня курс гривні підвищився на 5 копійок: ціна купівлі становить приблизно 41,61 грн за долар, а ціна продажу - близько 41,70 грн за долар.

"У липні курс долара щодо гривні залишався стабільним, зазнаючи лише незначних коливань у вузькому діапазоні", - відзначають аналітики великої компанії з обміну валют "КИТ Group".

На їхню думку, короткостроково (два-чотири тижні) коридор у 41,40-42,10 грн/$ збережеться за відсутності зовнішніх шоків або сплесків попиту з боку імпортерів.

Аналітики компанії "КИТ Group" очікують, що в середньостроковій перспективі, тобто протягом наступних двох-чотирьох місяців, курс гривні може поступово зменшитися до рівня 42,20-42,80 грн за долар. Це може статися у випадку збільшення державних витрат, зростання сезонного попиту на іноземну валюту або посилення девальваційних настроїв серед населення та підприємств.

У довгостроковій перспективі (понад шість місяців) експерти не очікують скорочення зовнішньої фінансової підтримки, тож найбільш імовірним сценарієм вважають поступову контрольовану девальвацію гривні до 43,00-44,50 грн/$. При цьому важливими стримувальними чинниками можуть залишатися курсова політика НБУ та сигнали уряду щодо макроекономічного курсу на 2026 рік.

Читайте також