Чи може євро зайняти позицію основної резервної валюти на місці долара: Лагард висловила свої умови -- Delo.ua

Євро, слідом за доларом, продовжує бути другою найбільшою резервною валютою в глобальному масштабі, займаючи приблизно 20% від усього ринку. Однак, щоб зміцнити свою позицію, необхідно реалізувати три основні умови: геополітичні, економічні та правові.
Згідно з повідомленням Delo.ua, цю інформацію озвучила президентка Європейського центрального банку (ЄЦБ) Крістін Лагард, як передає "Укрінформ".
Вона зауважила, що євро є другою найбільшою резервною валютою у світі, якщо не брати до уваги золото, яке суттєво дорожчає, враховуючи нинішню невизначеність.
"Головною резервною валютою залишається долар, проте його значення поступово знижується. На сьогодні його частка у банківських резервів вже не становить 58%. Що стосується майбутнього, то важко сказати, але я не впевнена, що кардинальні зміни відбудуться найближчим часом", - висловила свої думки Лагард.
Президентка ЄЦБ назвала три передумови для будь-якої валюти, щоб претендувати на статус міжнародної резервної валюти:
Лагард наголосила, що на геополітичному фронті країна, яка претендує на таку роль, повинна продемонструвати, що вона є надійним торговим партнером. Наразі Європі є 72 договори з партнерами, це 40% міжнародної торгівлі.
"Крім того, важливо мати можливість самозахисту - у цій сфері активно працюють кілька держав, зокрема Німеччина," - зазначила президент Європейського центрального банку.
Вона підкреслила, що важливо мати стабільну фінансову політику і здатність залучати інвестиції.
Також важливим аспектом є довіра – це впевненість економічних суб'єктів у стабільності валюти та їхня готовність дотримуватися норм міжнародної валютної системи.
"Якщо ми укладаємо угоду, вона повинна бути дотримана та забезпечена нашими судами. Ці три основи є необхідними для будь-якої валюти, щоб мати право на статус резервної валюти", - резюмувала Лагард.