Політичні новини України та світу

Чи відбудуться зміни в умовах для українських біженців у Польщі: коментар посла.

Які аспекти впливу українців на економічну ситуацію в Польщі є відомими?

За інформацією посла, у проміжку між 2008 і 2019 роками приблизно 13% валового внутрішнього продукту Польщі було сформовано завдяки українцям.

Йдеться про тих із наших співгромадян, які проживали та працювали у Польщі до повномасштабного вторгнення РФ, провадили власний бізнес, ставали членами місцевих громад.

"Це справжній економічний внесок української громади в Польщі", - підкреслив виконуючий обов'язки повіреного у справах Польщі в Україні.

Згідно з його інформацією, від моменту повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році "зростання ВВП на 2,7% в принципі відбулося завдяки українським біженцям".

"80% з цих людей мають стабільну роботу і виконують свої податкові зобов'язання. Це значущі економічні показники, які підтверджують, що українці є невід'ємною складовою нашого суспільства. Вони є цінним і важливим елементом, до якого потрібно ставитися з відповідною повагою," - зазначив Лукасевич.

Глава польського посольства в Україні зазначив, що, за його інформацією, "в усіх цивілізованих країнах соціальна політика може бути змінена для покращення її ефективності".

"Проте в певному розумінні це не стосується радикальних змін. Я сумніваюсь, що станеться якась істотна трансформація, зокрема для українців, що живуть у Польщі," - зазначив він.

Лукасевич підкреслив, що громадян України досі сприймають як біженців, які потребують допомоги.

"Особливо... до найбільш вразливих. І їм досі дозволено користуватися соціальними послугами, які пропонуються громадянам Польщі", - додав експерт.

На завершення він зазначив, що "жодних кардинальних змін не видно на горизонті".

"Окрім деяких незначних коригувань, які є цілком нормальними в соціальній політиці будь-якої країни Європейського Союзу", - підсумував посол.

Читайте також