Чи справді Грузія стає новою Білоруссю: які ризики це несе для України?

У ніч на 29 листопада в столиці Грузії, Тбілісі, відбувалися масові сутички протестувальників і поліції. Люди вийшли на вулиці після оголошення правлячої проросійської партії "Грузинська мрія" про зупинення переговорів щодо вступу в Євросоюз до 2028 року. Реагуючи на ці події, колишній міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Грузія зараз є дзеркальним відображенням України у листопаді 2013 року. Чи можна сказати, що Грузія остаточно перетворюється на другу Білорусь з режимом Лукашенка? Видання "Коментарі" з цим питанням звернулося до експертів.
Протести в Грузії. Фото: з відкритих джерел
Експерт програми "Міжнародна та внутрішня політика" аналітичного центру Український інститут майбутнього, Ігор Тишкевич, висловив свої думки щодо поточної ситуації.
Експерт звертає увагу на ще один важливий аспект — це тема "Грузинської мрії". На даний момент ця партія намагається зміцнити свої позиції в державі та стати провідною політичною силою протягом найближчих кількох років.
Експерт підкреслив, що ще однією важливою подією є протести в Абхазії, які набрали обертів, і зовсім скоро тут відбудуться нові президентські вибори.
Експертка з національної безпеки та оборони, Катерина Коваль, яка є учасницею програми Україна-НАТО, підкреслила, що погоджується з оцінками пана Кулеби, вказуючи на те, що нинішня ситуація в Грузії нагадує Україну в листопаді 2013 року.
Експерт наголосила, що провела цей екскурс в історію для того, щоб підкреслити, що завжди варто робити висновки з минулого і проводити паралелі. Так, в 2006 році Янукович заявив в Брюсселі про те, що Україна не є готовою до вступу в НАТО. І вже в 2010 році той же Янукович розпустив міжвідомчу комісію щодо підготовки України до вступу в НАТО.
Також ознайомтеся з матеріалами на порталі "Коментарі": ситуація в Грузії стає напруженою – президент оголосила про "полювання" на учасників протестів.