Чайові для таксистів в Україні та Європі: скільки і за що їх зазвичай залишають - Auto24

Пасажири залишають водіям таксі чайові, виходячи з власного настрою. Багато сервісів для замовлення автомобілів пропонують у своїх додатках спеціальні функції для цього. Давайте розглянемо, як часто водії таксі отримують винагороду та які суми зазвичай залишають пасажири.
До речі роботаксі від Tesla вже працює в тестовому режимі
У сфері обслуговування клієнти зазвичай залишають приблизно 10% від вартості замовлення у вигляді чайових, і сфера таксі не є винятком. Компанія OnTaxi провела опитування серед більше ніж 4 тисяч пасажирів, які користуються їхнім сервісом, щоб дізнатися про їхні звички щодо залишення чайових. Виявилося, що більшість клієнтів, а саме 58,1%, визначають суму чайових залежно від якості наданих послуг. Якщо обслуговування було на високому рівні, деякі з них готові залишити навіть більше, ніж 10%. Загалом, лише 20,4% пасажирів залишають чайові у відсотках від вартості поїздки, тоді як 15,2% опитаних віддають перевагу фіксованій сумі у гривнях.
Постійно залишають чайові 29,9% респондентів, за винятком ситуацій, коли водій проявляє недостатню ввічливість. Водночас 13,9% завжди надають чайові. Близько половини опитаних (49,6%) відзначають щедрістю лише за умови отримання якісного обслуговування. Лише 6,6% не залишають чайових взагалі.
"Основними критеріями, за якими пасажири оцінюють якість обслуговування, є неухильне дотримання водієм правил дорожнього руху, чистота та акуратність автомобіля, а також зовнішній вигляд водія — бажано в костюмі, з привітним ставленням, готового відкрити двері, спілкуватися українською та запропонувати вибір музики. Кожен водій, прагнучи отримати чайові, докладає максимум зусиль для забезпечення комфортної поїздки, адже за місяць "на чай" можна суттєво підзаробити. Наприклад, у нашому застосунку OnTaxi ми даємо можливість подякувати водію, обравши фіксовану суму в 10, 20 або 50 грн, або ж ввести власну цифру," - зазначив Владислав Наливка, керівник розвитку бізнесу OnTaxi.
Цікаво дізнатися, як функціонують водії в Україні та Європейських країнах.
У Польщі, де чайові для таксистів не є обов'язковими, більшість пасажирів зазвичай округлюють вартість поїздки до найближчої цілого числа. Наприклад, якщо поїздка коштує 47 злотих, вони можуть заплатити 50. Іноді, коли сервіс виявляється особливо гарним, наприклад, якщо водій допоміг з багажем, пасажири можуть залишити чайові в розмірі 5-10% від суми. Схожа практика округлення має місце і в Чехії, де також можливі чайові у розмірі 5-10% за бажанням у певних ситуаціях.
В Угорщині не залишати чайові таксисту вважається неввічливим, особливо якщо обслуговування було на належному рівні. Тому водії зазвичай розраховують на додаткові 10% від вартості поїздки.
У Німеччині, зокрема у Берліні, найчастіше залишають водію 1-2 євро, - звісно ж, якщо він допоміг чимось та надав якісний сервіс. А зазвичай округлюють вартість поїздки чи залишають 10%.
У Великобританії ж заведено давати 2-3 фунти стерлінгів за короткі поїздки та 5-10 за довгі або в години пік, або ж якщо водій надає додаткові послуги чи має чистий автомобіль. Ці суми не є обов'язковими, але зрештою умовно золотим стандартом щодо чайових у цій країні для водіїв таксі є 10-15% від вартості.
В Ісландії, Данії, Норвегії та Швеції чайові взагалі не очікують у сфері послуг, зокрема і в таксі.
В OnTaxi зазначають, що обсяг замовлень, які водій може виконати за день, варіюється залежно від міста, в якому він працює. Наприклад, у Харкові водії зазвичай здійснюють близько 20-25 поїздок. Якщо за кожне замовлення отримувати хоча б 10 гривень у вигляді чайових, то щоденний дохід може зрости на 200-250 гривень.