"Це не зрада". Чому Макрон вирішив зв’язатися з Путіним і яке відношення до цього має Трамп?

Розмова президента Франції Еммануеля Макрона з російським диктатором Володимиром Путіним не змінила переговорні розклади й мала радше іміджевий, ніж практичний характер.
Про це в коментарі РБК-Україна розповів політолог Володимир Фесенко. Про це повідомляють Контракти.UA.
"Насправді тут немає нічого дивного. Минулого року такі спроби робив (колишній канцлер Німеччини Олаф, - ред.) Шольц. Це був явний фальстарт на той момент. І нічого доброго це Шольцу не принесло і жодним чином це не вплинуло на мирний процес чи на початок мирних переговорів.Тому що Путін не сприймає Шольца. І отут вже насправді те, чого не зрозумів Макрон", - заявив експерт.
Він зазначив, що російський лідер зазвичай не звертає уваги на європейських політиків.
"З усіх західних лідерів він наразі звертає увагу лише на президента США Дональда Трампа," - зазначив Фесенко.
На думку фахівця, Макрон "помітив затишшя" в мирному процесі та вирішив створити інформаційний привід, щоб продемонструвати себе не лише союзником України, а й політиком, відкритим до дипломатичних ініціатив.
Фесенко підкреслює, що це не слід трактувати як "зраду" Києва або спробу вести переговори з Кремлем без відома української сторони.
"Це спосіб показати і Трампу, і частині французького суспільства, що Макрон не є войовничим, що він прихильник мирного процесу", - підкреслив він.
Політтехнолог зазначає, що для президента Франції питання Близького Сходу стало одним з найважливіших, оскільки в Європі зростає невдоволення з приводу жорстких дій Ізраїлю та Сполучених Штатів. В результаті цього, Макрон "встановив свій імідж як прихильник дипломатичних рішень".
Фесенко вважає, що головний підсумок дзвінка - чергове підтвердження небажання Кремля йти на компроміс.
"Путін продемонстрував свою традиційну позицію - він не хоче зараз домовлятися. Зараз треба європейським лідерам треба тиснути обережно, делікатно, але переконувати Трампа, що просто умовляння Путіна не дадуть результату. Путін не готовий до припинення вогню. Тому на нього треба тиснути", - зазначив він.
Фесенко зазначив, що в даний момент важливо хоча б показати готовність Сполучених Штатів впровадити санкції проти Росії.
"Я говорю про законопроєкт, запропонований Ліндсі Гремом. Варто хоча б показати це," - підкреслив він.
Експерт вважає, що для Макрона важливо залишатися "активним учасником європейської політики", здатним вести переговори як з Трампом, так і з українським президентом Володимиром Зеленським, а також з Путіним. Оскільки його термін на посаді президента Франції наближається до завершення, він має можливість продовжити свою політичну діяльність на міжнародній сцені.
Фесенко підсумовує, що дзвінок був "у кращому разі зондажем" настроїв Москви.
"Макрон зробив спробу - і тепер може стверджувати: 'Я виступав за мир, але Путін не готовий до цього'. Таким чином, необхідно збільшувати тиск", - підсумував експерт з політичних технологій.
1 липня президент Франції Еммануель Макрон здійснив телефонну розмову з російським лідером Володимиром Путіним, що стало його першим контактом із ним за майже три роки. Основною темою бесіди була війна, що триває між Росією та Україною. Путін, як завжди, намагався перекласти відповідальність на Захід, повторюючи свою позицію про те, що західна політика нібито стала причиною конфлікту та продовжує його підтримувати.
У відповідь Макрон наголосив на необхідності негайного припинення вогню, щоб створити умови для запуску мирного процесу, який би мав довготривалий і стабільний характер.