Політичні новини України та світу

Байден висловив занепокоєння Сі Цзіньпіну стосовно допомоги, яку Китайська Народна Республіка надає військовій промисловості Росії.

Цю інформацію оприлюднила пресслужба адміністрації Білого дому.

"Лідери двох країн провели відверту, конструктивну дискусію з низки двосторонніх, регіональних і глобальних питань, включаючи сфери співпраці та відмінності", - йдеться у заяві.

Байден висловив осуд щодо розміщення тисяч військовослужбовців КНДР на території Росії, вважаючи це небезпечним кроком, що сприяє незаконній війні Росії проти України. Це має серйозні наслідки для миру і безпеки як у Європі, так і в Індійсько-Тихоокеанському регіоні.

Він висловив серйозну занепокоєність щодо можливої підтримки Китаєм оборонної промисловості Росії в майбутньому. Байден акцентував увагу на рішучості Сполучених Штатів дотримуватися норм міжнародного права, забезпечувати свободу навігації і повітряних польотів, а також сприяти миру і стабільності в Південнокитайському та Східнокитайському морях.

Щодо питання Тайваню, президент Байден зазначив, що політика США стосовно "єдиного Китаю" залишається сталою, спираючись на законодавство про відносини з Тайванем, три спільні комюніке та шість гарантій. Він підтвердив, що Сполучені Штати протистоять будь-яким одностороннім змінам статус-кво з будь-якої сторони і висловив сподівання, що розбіжності в Тайванській протоці будуть вирішені мирним шляхом. Крім того, він підкреслив, що світ зацікавлений у підтримці миру та стабільності в цьому регіоні, закликавши до припинення дестабілізуючих військових дій з боку Китаю поблизу Тайваню.

Президент Байден висловив своє занепокоєння щодо несправедливих торговельних практик Китаю, підкресливши, що Сполучені Штати продовжать вживати необхідні заходи для запобігання використанню американських передових технологій, що можуть загрожувати національній безпеці США та їхніх партнерів, без надмірних обмежень на торгівлю та інвестиції. Він також висловив серйозну стурбованість з приводу постійних кібератак з Китаю, які націлені на цивільну критичну інфраструктуру і становлять загрозу для безпеки американських громадян.

Обидва керівники підкреслили необхідність відповідального підходу до управління конкурентними аспектами своїх відносин, запобігання можливим конфліктам, підтримки відкритого діалогу, а також співпраці в областях спільного інтересу. Вони наголосили на важливості дотримання принципів Статуту ООН та взаємоповаги між усіма державами, а також на пошуках шляхів до мирного співіснування. Лідери також підтвердили, що стратегічний канал комунікації є ключовим для відповідального управління відносинами, і закликали продовжувати використовувати дипломатичні, військові, правоохоронні, комерційні та фінансові інструменти.

Читайте також