Аналітики Інституту вивчення війни прогнозують, що Росія зіткнеться з серйозними економічними труднощами в 2025 році.
Фахівці Інституту дослідження війни зазначають, що економіка Російської Федерації, ймовірно, зіткнеться з серйозними труднощами внаслідок конфлікту в Україні та запроваджених західних санкцій.
Цю інформацію надає Інститут дослідження війни (ISW), повідомляє Рубрика.
Економічна стратегія Кремля свідчить, що російська економіка може зіткнутися з серйозними труднощами у 2025 році, а також вказує на те, що президент Росії Володимир Путін виявляє занепокоєння щодо довгострокової економічної стабільності країни.
Нещодавно у Кремлі були прийняті ряд рішень, спрямованих на зменшення державних витрат на медичне обслуговування поранених російських військових, а також на подолання інфляційних процесів і вирішення тривалих демографічних викликів, зокрема, низького рівня народжуваності та нестачі робочої сили.
Ця політика демонструє, що російська економіка не настільки стійка до західних санкцій, монетарних обмежень і витратна військові дії, як це намагається представити російська влада.
"Ця політика також демонструє, що Кремль не зможе підтримувати затяжну війну роками і десятиліттями, захищаючи російське суспільство від економічних викликів.
"Неперервна підтримка Заходу та міжнародної спільноти українського опору на фронті лише поглибить економічні труднощі Росії", - зазначено у звіті.
Путін вніс зміни до компенсацій, які були обіцяні російським військовим, що отримали поранення під час бойових дій в Україні. Це яскраво демонструє, що Кремль прагне зменшити зростаючі витрати на війну, як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі, а також відновити економічну стабільність у Росії.
13 листопада путін підписав указ, який обмежив одноразові виплати в розмірі трьох мільйонів рублів лише для військовослужбовців, які отримали серйозні поранення в бою, запропонувавши лише один мільйон рублів для легкопоранених військовослужбовців і 100 000 рублів для військовослужбовців, які зазнали легких поранень на полі бою.
Указ викликав значну реакцію з боку російської ультранаціоналістичної спільноти блогерів, і 14 листопада путін спробував заспокоїти цю спільноту, збільшивши одноразові виплати до чотирьох мільйонів рублів, але, як і раніше, лише для російських військовослужбовців, які отримали важкі поранення на полі бою, що призвели до інвалідності.
"Фінансові мотиви відігравали важливу роль у призовній кампанії російських збройних сил та в зусиллях щодо утримання військовослужбовців протягом майже трьох років. Відмова від цих стимулів свідчить про те, що така система стає економічно нестійкою для Кремля", - підкреслюють аналітики ISW.
Відповідно до інформації, зусилля Кремля щодо контролю за інфляцією та високими процентними ставками також позначаються на розвитку оборонно-промислової бази Росії (ОПБ) та можливостях економічної мобілізації.
За такої монетарної політики російський оборонно-промисловий комплекс навряд чи зможе досягти обсягів виробництва, необхідних для компенсації втрат у військовій техніці.