Фондові індекси на Волл-стріт знизилися, оскільки інвестори очікують отримання чіткої інформації про митні тарифи.

Індекс S&P 500 завершив нестабільну сесію у вівторок незначним зниженням, оскільки інвестори чекали на ясність щодо торговельної політики США після того, як останні погрози президента Дональда Трампа щодо мит послабили надії на переговори з деякими торговельними партнерами.
В понеділок акції на Волл-стріт зазнали суттєвого падіння після того, як Трамп оголосив про можливе введення нових мит на товари з важливих торгових партнерів, включаючи Японію та Південну Корею, а також з декількох менших країн, починаючи з серпня.
У вівторок зміни на американських фондових індексах були не такими виразними, як у попередній торговій сесії. Проте, базовий індекс S&P 500 та технологічний Nasdaq демонстрували коливання між негативною та позитивною територіями, оскільки інвестори очікували новин про мита.
Трамп, схоже, розширив масштаб своєї глобальної торговельної війни, оголосивши у вівторок про введення 50-відсоткового мита на імпорт міді. Він також підкреслив, що незабаром будуть запроваджені давно очікувані тарифи на напівпровідники та фармацевтичні продукти.
Президент Сполучених Штатів оголосив, що переговори з Європейським Союзом і Китаєм у сфері торгівлі просуваються успішно, однак повідомив, що найближчими днями планує надіслати листа до ЄС щодо запровадження митних зборів.
"Схоже, що ринки вичікують, поки інвестори спостерігають за новими новинами про тарифи," зазначила Керол Шлейф, головний стратег ринку BMO Private Wealth у Міннеаполісі, штат Міннесота.
"Те, що ринки залишаються стабільними, наближаючись до своїх історичних вершин, говорить про те, що інвестори надають перевагу сумнівам перед новинами в ЗМІ," - зазначила вона.
І хоча інвестори чекають на початок сезону звітності за другий квартал в середині липня, вони, ймовірно, відчувають полегшення від ухвалення минулого тижня плану витрат уряду США, що включає деякі сприятливі для бізнесу податкові заходи, за словами Шлейф.
Індекс Dow Jones Industrial Average знизився на 165,60 пунктів, що становить 0,37%, до рівня 44 240,76. S&P 500 втратив 4,46 пункту, або 0,07%, до позначки 6225,52, тоді як Nasdaq Composite зріс на 5,95 пункту, або 0,03%, до 20 418,46.
У числі 11 ключових галузевих груп S&P 500 лише п'ять показали позитивну динаміку. Лідером зростання став енергетичний індекс, який виріс на 2,72%. Водночас, менш волатильні сектори споживчих товарів та комунальних послуг зазнали зниження, опустившись більш ніж на 1% протягом дня.
Хоча інвестори були обережними у своїх діях щодо великих акцій, індекс малих компаній Russell 2000 продемонстрував кращі результати, піднявшись на 0,66%.
Обережна реакція ринку на новини про торгівлю контрастувала з бурхливою волатильністю, яка розгорілася після оголошення Трампом 2 квітня про введення мит "Дня визволення", що призвело до різкого падіння Nasdaq, підтвердивши ведмежий ринок, і спричинило корекцію Dow і S&P 500.
З того часу Уолл-стріт відновилася і повернула втрачені позиції, а Nasdaq і S&P 500 минулого тижня досягли нових рекордних максимумів, оскільки позитивний звіт про стан ринку праці допоміг розвіяти побоювання щодо рецесії.
BofA Global Research і Goldman Sachs підвищили свої цільові показники на кінець року для індексу S&P 500, в основному завдяки зменшенню політичної невизначеності, стійким корпоративним прибуткам і потенційному зниженню процентних ставок.
Протокол червневого засідання Федеральної резервної системи, що стосується встановлення процентних ставок, має бути опублікований у середу. Це може пролити більше світла на терміни, коли центральний банк знову почне цикл пом'якшення своїх політик.
Серед акцій мегакапіталізації Tesla подорожчала на 1,3% після того, як у понеділок її акції зафіксували найрізкіше одноденне падіння приблизно за місяць.
Серед численних окремих акцій американської мідної компанії Freeport-McMoRan, здавалося, що вона отримала вигоду від пропозиції щодо запровадження високих імпортних мит на метал, внаслідок чого її акції зросли на 2,5%.
Компанія Moderna зафіксувала найбільший відсотковий приріст у індексі S&P 500, збільшившись на 8,8% після того, як провідні медичні організації подали позов проти Роберта Ф. Кеннеді-молодшого, міністра охорони здоров'я США, та Міністерства охорони здоров'я і соціальних служб. Вони стверджують, що чинна політика вакцинації проти COVID-19 становить загрозу для здоров'я населення.
Акції сонячних енергетичних компаній впали після того, як у понеділок Трамп доручив федеральним агентствам посилити положення закону One Big Beautiful Bill Act, який скасовує або змінює податкові пільги для проектів у сфері сонячної та вітрової енергетики.
Акції компанії SunRun знизилися на 11,4%, тоді як Enphase Energy відзначила падіння на 3,6%, а SolarEdge Technologies впала на 1%.
На Нью-Йоркській фондовій біржі кількість акцій, що подорожчали, перевищила кількість акцій, що подешевшали, у співвідношенні 1,51 до 1, де було зафіксовано 156 нових максимумів і 25 нових мінімумів.
На біржі Nasdaq спостерігалося зростання вартості 2797 акцій, тоді як 1669 акцій зафіксували падіння. Таким чином, число акцій, що піднялися в ціні, перевищило кількість тих, що впали, у співвідношенні 1,68 до 1.
Індекс S&P 500 досяг 17 нових рекордів за останні 52 тижні, а також зафіксував 4 нових мінімуми. У свою чергу, Nasdaq Composite встановив 83 нових максимуми і 51 новий мінімум.
На фондових ринках США було здійснено продаж 17,03 мільярда акцій, що є меншим показником порівняно з середньою цифрою в 18,31 мільярда за останні 20 торгових сесій.