Політичні новини України та світу

Агентство США з глобальних медіа USAGM призначило Кері Лейк на посаду спеціальної радниці.

Агентство США з глобальних медіа (U.S. Agency for Global Media - USAGM) повідомило, що журналістка та політична діячка Карі Лейк стане спеціальною радницею в цій організації.

Після тридцяти років, присвячених журналістиці, Лейк отримала від президента Дональда Трампа у грудні призначення на посаду керівника Голосу Америки (Voice of America - VOA), про яке він мріяв.

Призначення Лейк на цю позицію затягнулося, тоді як кандидатура Трампа на посаду голови USAGM — консервативного активіста та автора Л. Брента Бозелла III — наразі чекає на розгляд у Сенаті.

Агентство також прогнозує формування нової двопартійної ради, яка співпрацюватиме з генеральним директором у вирішенні ряду питань, включаючи призначення або звільнення керівників мереж.

Роман Наполі, який виконує обов'язки виконавчого директора USAGM; попередня керівниця Аманда Беннет пішла у відставку, оголосив про прибуття Лейк в електронному листі до персоналу.

Лейк "приносить багатий досвід у телевізійній журналістиці, провівши понад два десятиліття як ведуча і репортерка на основних медіаринках", - написав Наполі.

Підкреслюючи її досягнення, Наполі сказав, що Лейк брала інтерв'ю у лідерів, у тому числі у двох президентів США, і була нагороджена двома преміями "Еммі" за міжнародні репортажі.

"У своєму новому статусі старшої радниці адміністрації Трампа, Карі сприятиме реалізації політики та стратегій USAGM, які необхідні для підвищення ефективності роботи агентства, його мереж і грантоотримувачів", -- зазначається в електронному листі.

USAGM здійснює нагляд за кількома організаціями, присвяченими висвітленню новин і боротьбі з цензурою, щотижневе охоплення аудиторії яких перевищує 420 мільйонів. Серед цих організацій: Голос Америки, Офіс кубинського мовлення, Радіо Свобода/Радіо Вільна Європа, Радіо Вільна Азія, Мережі мовлення на Близький Схід, фундації Open Technology і Frontline Media.

Окрім контролю за автономними мережами, USAGM має чітко визначену мету: "інформувати, залучати та об'єднувати людей по всьому світу на підтримку свободи та демократії".

У своєму повідомленні до співробітників Наполі зазначив, що досвід Лейка "матиме велику цінність, оскільки ми продовжуємо нашу місію чітко та ефективно донести політику адміністрації Трампа до світової аудиторії".

У прес-службі USAGM не відразу надали відповідь на запит Голосу Америки щодо коментарів.

Редакційна політика не дозволяє USAGM керувати новинним контентом організацій, які вона контролює.

Медіа, які підпорядковуються USAGM, активно протистояли дезінформації та пропаганді нацистської Німеччини під час Другої світової війни, починаючи з перших ефірів Голосу Америки, що стартували в 1943 році. Однак, Голос Америки також піддавався критиці за можливу упередженість у своїх репортажах, а також за недоліки в управлінні та безпеці, включаючи питання перевірки співробітників.

Лейк озвучувала критику на адресу USAGM у своєму виступі на конференції консервативних політичних сил (Conservative Political Action Conference) минулого тижня.

Лейк повідомила аудиторії, що як директорка Голосу Америки вона зосередить інформаційне агентство на створенні "точних і чесних репортажів".

"Сьогодні ми святкуємо 83 роки з моменту, коли Голос Америки почав ділитися історією США з усім світом. Іноді наше охоплення вражало, а іноді залишало бажати кращого, - зазначила Лейк. - Ми ведемо інформаційну битву, і немає більш потужної зброї, ніж істина. Я впевнена, що Голос Америки може стати цією зброєю."

Серед тих, хто виступив за зупинку функціонування мережі, виявився Ілон Маск, спеціальний радник колишнього президента Трампа.

"Ми не станемо Трамп-телебаченням, -- сказала вона, -- але це точно не буде "TDS-телевізором". Ви можете знайти весь TDS "синдром розладу Трампа" (Trump Derangement Syndrome - TDS, - зневажливий термін, який використовується для опису критики Трампа, яка сприймається як ірраціональна і мало зважає на фактичну політичну позицію та дії Трампа), який забажаєте, на CNN, MSNBC, PBS, 60 Minutes, The Washington Post і The New York Times".

Лейк, окрім журналістської роботи, мала політичну кар'єру.

Вона вирішила піти з посади на інформаційній станції в Аризоні, аргументуючи це тим, що там поширювалася дезінформація щодо пандемії. Її спроба стати губернатором Аризони виявилася неуспішною, і вона оскаржила результати виборів через суд. Крім того, її участь у гонці за сенаторське крісло також не принесла бажаного успіху.

Читайте також