Євгеній Білоножко – магістр релігієзнавства. Варшава, Польща.

Німецький філософ Мартін Гайдеггер стверджували, що мова є оселею буття.

В Євангеліє від Іона записано: «Споконвіку було Слово, і Слово було у Бога, і Слово було Бог». Рада Європи нагадує, що мова ворожнечі або  гейтспіч — це практикування агресивних висловлювань, які принижують чи дискредитують людину або групу осіб за певною ознакою.

Світські та релігійні діячі, праві та ліві політики знають, що будь-яке слово народжує дію, нажаль українські політики ігнорують згадані принципи.

Запальна промова або звичайний допис у фейсбуці може розпочати революцію та змінити країну. Проте, ті хто промовляє слова з реальної або віртуальної трибуни, майже ніколи не несуть відповідальності за свої слова. Маркс нічого не писав про знищення церков, але його послідовники у 1917 про такі дрібниці не пам’ятали.

Після Великодня, з’явилась низька дописів чинних та колишніх депутатів, щодо необхідності активних дій по відношенню до Української православної Церкви (Московського Патріархату).

Народний депутата від партії «Європейська Солідарність» Володимир В’ятрович стверджує, що євхарестійна єдність Київської і Московської церкви вбиває. Реальний ЄС – Європейський Союз – агітує  за відкритість, толерантність та примирення із ворогами та вважає мову ненависті злочином. Нагадаю, що батьки засновники ЄС: Конрад Аденауер, Жозеф Беш, Йохан Віллем Бейен, Альчіде Де Гаспері, Жан Моне та Робер Шуман були християнами і створювали Євросоюз з метою не допущення війни та злочинів через ненависть. У чинній коаліційній умові німецького уряду на чолі з Ангелою Меркель зазначається, що Берлін обстоює ідею єдиної Європи від Лісабону до Владивостоку, а Мінські домовленості є основою врегулювання конфлікту в Україні.

Ганна Гопко, колишня депутат від Самопомочі, вирішила поєднати цинізм із національною безпекою, вона стверджує, що Томос і спалах коронавірусу у двох найбільших монастирях України пов’язані і дають підстави для заборони УПЦ МП.

Після полум’яних дописів у соціальних мережах, злочинці почали палити церкви у реальності.

В ніч на 24 квітня в Одеській області стався підпал Свято-Успінського чоловічого монастиря. ЗМІ, з посиланням на правоохоронців, стверджують, що подібні провакації плануються по всієї України.

Хто має нести покарання, палії чи підбурювачі?  В Європі до відповідальності притягнуті були б і одні, і інші. В Україні все залежить від доброї волі влади та милосердя правоохоронців.

Вірус світської держави та нова влада

З приходом Володимира Зеленського та його команди ненависть, підозри та острацизм по відношенню до УПЦ МП мали б піти у минуле. Новий президент випадково або умисно не привітав Православну Церкву України з річницею надання Томосу. Видається, що це перший крок до реальної світської держави, яка будується на принципі «Кесарю кесарево, а Божие Богу», а не культі «Петра», що здобув Томос. А кожна з українська церков розвивається згідно людських та Божих планів, а не законодавчих актів у стилі Сталіна або Священного синоду Російської Імперії.

В одному з інтерв’ю колишній міністр культури Володимир Бородянський заявляє, що Державну служба України з етнополітики та свободи совісті має очолювати агностик, а не релігійна особа (згідно з Конституцією в Україні жодна ідеологія не може визнаватися державою як обов’язкова, думаю, твердження міністра можна кваліфікувати, як дискримінацію під час проведення конкурсу, оскільки конкурсна комісія враховувавала світоглядні переконання кандидата). Зазначу, що на сьогодні Держслужба з етнополітики та свободи совісті займається публікаціями привітань з релігійними святами на своїй фейсбук сторінці

Влада не знайшла слів, щоб переконати своїх громадян залишитись дома у Великодню ніч, але знайшла аргументи не зачиняти ломбарди. Влада допустила хвилю ненависті, яка переросла у пряме насильство по відношенню до Церкви. Влада забула, що світськість означає відокремленість та автономність Церкви. Держава має регулювати, а не забороняти. Церква є особливим інститутом, що займається зціленням душ.

Нагадаю, що президент Зеленський близько року тому знайшов слова, щоб переконати релігійних діячів України записати відеозвернення до мешканців Донбасу і Криму, щодо встановлення миру та відновлення єдності України. Що змінилось за рік? Чому президент єдності допускає народження чергових ліній поділу ?

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here