Політичні новини України та світу

З початку великої війни за межі України виїхали більше ніж 4 мільйони громадян, за словами Лібанової.

На цьому під час дискусії "Українці за кордоном та в окупації: виклики повернення та політика громадянства" наголосила директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені Михайла Птухи Елла Лібанова, передає Укрінформ.

"В даний час за межами України може перебувати понад 4 мільйони військових мігрантів. Я утримуюсь від коментарів щодо цифр, що стосуються Росії, оскільки немає надійних даних, які б дозволили оцінити ситуацію. Проте слід зазначити, що говорити про 6, 7 або навіть 8 мільйонів українських мігрантів не є обґрунтованим", - зазначила Лібанова.

Посилаючись на дані Євростату, вона зазначила, що третину із зареєстрованих в країнах ЄС біженців становлять діти та підлітки віком до 18 років, ще близько 6% - люди віком 65+ років. Решта - це українці від 18 до 64 років, тобто працездатна категорія наших співгромадян.

Ще приблизно 3 млн українців є так званими трудовими мігрантами, які виїхали за кордон іще до 24 лютого 2022 року.

"Сьогодні дуже важко говорити, хто із цих людей повернеться або не повернеться в Україну, тому що відповідне рішення вони будуть приймати не сьогодні, а через певний час. І все залежатиме від їхнього погляду на ситуацію в Україні на той момент і ситуацію в країні перебування, зокрема, наявність допомоги. Якщо в країнах прихистку перестануть платити щедру допомогу, не виключено, що частина наших людей повернеться", - додала Лібанова.

Вона також зазначила, що більшість українців проживає в чотирьох країнах: Німеччині, де їх налічується приблизно 1,2 мільйона, і Польщі, де кількість українців становить близько 1 мільйона. Ще близько 300 тисяч українців живуть у Чехії.

"Четверта держава - Велика Британія, але я не маю точних статистичних даних про наших мігрантів у цій країні. Водночас, важливо зазначити, що люди, які вирушають до Великої Британії, зазвичай не планують повертатися. Британський уряд не підтримує залежність від соціальних допомог, тому якщо наші співгромадяни вже влаштувалися на роботу, навряд чи вони вирішать повернутися в Україну," - зазначила експертка.

Як стало відомо, 4 грудня Кабінет Міністрів ухвалив рішення про зміну назви Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України на Міністерство національної єдності України.

Новим керівником відомства призначено Олексія Чернишова, який обіймає посаду віцепрем'єр-міністра та міністра національної єдності України.

Новостворене відомство внесе суттєві зміни в політику, спрямовану на підтримку українців, які були змушені виїхати за межі країни в різні періоди. Зокрема, воно зосередиться на створенні та реалізації програм, які сприятимуть поверненню українців з-за кордону.

Читайте також