Політичні новини України та світу

В Миколаївській області відбулося нове засідання платформи "Діалог між владою та бізнесом" щодо ветеранських ініціатив.

У змішаному форматі відбулася зустріч у рамках платформи "Діалог влади та бізнесу", ініційованої Президентом України Володимиром Зеленським.

Приблизно 150 учасників взяли участь у заході як в офлайн, так і в онлайн форматі. Серед них були представники обласної адміністрації і місцевих рад, ветерани та їхні сім'ї, активісти громадських організацій, працівники банківських установ, медичні заклади та інші.

Відкриваючи засідання, начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім звернувся до присутніх. Він підкреслив, що одним із ключових аспектів його діяльності є налагодження співпраці з бізнесом та розвиток політики підтримки ветеранів.

"Сьогоднішня зустріч присвячена об'єднанню зусиль. Ми створили платформу, де всі учасники можуть спілкуватися, обговорювати актуальні проблеми та шукати швидкі рішення. Закликаю бізнес приєднатися до нашого хабу, який надає послуги для ветеранів. Також активно шукаю людей, готових допомогти в розвитку цієї ініціативи. Наразі ми формуємо запити від бізнесу щодо навчання, перекваліфікації та підготовки кадрів. Ми досягли угоди з міжнародними партнерами, які зможуть навчити та перекваліфікувати наших ветеранів та їхніх родичів, щоб розширити їх можливості." - підкреслив Віталій Кім.

Радник патронатної служби начальника МОВА Неллі Яровенко поділилася подробицями щодо організації роботи інформаційної платформи та "гарячої лінії", призначених для військовослужбовців, ветеранів, членів їхніх сімей, а також родичів військовополонених і загиблих Героїв. Вона зазначила, що на даний момент вже зареєстровано 100 провайдерів, які пропонують більше 140 різноманітних послуг.

"Ця інформаційна платформа дозволяє ветеранам та їхнім родичам всього за кілька кліків отримати широкий спектр послуг. Серед них – фізична реабілітація та заняття спортом, організація дозвілля, юридична та психологічна підтримка, а також спеціальні пропозиції від бізнесу. Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс забезпечить зручність у використанні цього ресурсу", - зазначила Неллі Яровенко.

Директор Миколаївського обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько представив інформацію про програми підтримки, що спрямовані на професійну адаптацію та працевлаштування ветеранів війни та їхніх сімей, які реалізує Державна служба зайнятості.

Протягом десяти місяців 448 учасників бойових дій звернулися до служби зайнятості, з яких 70 знайшли роботу. Чотири ветерани та одинадцять дружин отримали позитивні рішення на отримання грантів для започаткування або розвитку власного бізнесу, що дозволить створити 29 нових робочих місць. Загальна сума грантової підтримки становить 6,5 мільйона гривень, - повідомив Дмитро Оборонько.

На зустрічі були представлені вражаючі приклади успішної фізичної реабілітації ветеранів війни. Директор Центру здоров'я "Кейрфор-ю", Іван Логуш, поділився цими історіями. У закладі вже понад сто захисників та захисниць, а також особи, які зазнали травм від мін, отримали кваліфіковану спеціалізовану допомогу. Окрім того, про протезування розповів Олег Фідченко, керівник проєкту протезно-ортопедичного центру "АЛЬФА-БІОНІК". Щомісяця до 15 людей забезпечуються сучасними протезами.

Крім того, представники фінансових інститутів і благодійних організацій поділилися інформацією про свої сфери роботи.

Директор департаменту економічного розвитку та регіональної політики ОВА Олександр Корольов підкреслив, що це вже сьомий захід, організований в рамках платформи "Діалог влади та бізнесу". Захід був проведений на високому рівні, і всі запропоновані ідеї будуть враховані в подальшій роботі для вдосконалення ветеранської політики у Миколаївській області.

Інформаційний ресурс доступний за посиланням: https://veterans.digital-front.com.ua

Читайте також